Minister Šutaj Eštok verí, že vražda Jána a Martiny bude vyšetrená. Novinárom tiež sľúbil ochranu polície (video)

514970_hungary_migration_93708 676x451.jpg

21.2.2024 (SITA.sk) – Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) verí, že vražda novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, archeologičky Martiny Kušnírovej bude vyšetrená.

Páchatelia sú vo väzení

Pred rokovaním vlády pre médiá pripomenul, že i vtedajší premiér Peter Pellegrini (Hlas-SD) to pri svojom nástupe do úradu určil ako jednu zo svojich priorít, s cieľom upokojiť spoločnosť po vražde.

Šutaj Eštok tiež zdôraznil, že páchatelia vraždy sú v súčasnosti vo väzení. „Verím, že sa nám podarí nájsť aj objednávateľa, a že takýto čin sa už nikdy nestane,“ vyjadril sa.

Prácu novinárov si váži

Na otázku, aké kroky k tomuto cieľu boli podniknuté, Šutaj Eštok vyzdvihol prítomnosť orgánov činných v trestnom konaní.

Aj vy ako novinári, ak budete mať pocit, že si nemôžete vykonávať svoju prácu slobodne, že sa vám niekto vyhráža, tak my sme pripravení vám tú ochranu poskytnúť tak, aby sa niečo podobné nestalo,“ zdôraznil.

Podotkol, že si váži prácu novinárov a zopakoval, že sú pripravení poskytnúť novinárom ochranu polície, ak ju budú kedykoľvek potrebovať.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2024/02/sutaj_estok_vlada6952.mp4

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Minister vnútra SR, Ochrana novinárov, Vražda Jána Kuciaka
Zdroj: SITA.sk – Minister Šutaj Eštok verí, že vražda Jána a Martiny bude vyšetrená. Novinárom tiež sľúbil ochranu polície (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

21. februára 2024

Odporúčané články