Michalovce vyrovnali sériu proti Žiline, o víťazovi play-out Tipsport ligy rozhodne siedmy zápas

MICHALOVCE 21. marca (WebNoviny.sk) – Hokejisti Michaloviec zvíťazili nad hráčmi Žiliny 2:0 vo štvrtkovom šiestom zápase baráže o účasť v budúcej sezóne najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2019/2020.

Po predĺženej prvej tretine spôsobenej výmenou plexiskla videli domáci diváci gól až v 34. min, po prihrávke Mateja Giľáka spoza bránky sa presadil Marek Mašlonka.

Domáci pridali poistku v poslednej časti hry, vo vlastnom oslabení ušiel žilinskej obrane Nikita Dvurečenskij, ktorý bez problémov prekonal Tomáša Fučíka. Rozhodujúci siedmy zápas série je na programe v sobotu 23. marca o 17.00 h na ľade Žiliny.

Tipsport liga 2018/2019

baráž – šiesty zápas

HK Dukla Ingema Michalovce – MsHK DOXXbet Žilina 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) – stav série 3:3
Góly: 34. Mašlonka (M. Giľák, Valečko), 49. Dvurečenskij
Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Jonák, Goga – Bogdaň, Jobbágy, 4327 divákov

Zostavy:
Michalovce: Trenčan – Bdžoch, Kolba, Novický, Korenko, Linet, Valečko, Bojko, Mesaroš – Mašlonka, Piatak, M. Giľák – Róth, Cútt, Safaralejev – Gavrik, Banovský, Dvurečenskij – Hamráček, Toma, Chalupa
Žilina: Fučík – Piegl, L. Matejka, Dubeň, Marek Hudec, Bagin, Mendrej, Surán, Turian – J. Ručkay, Húževka, Jenčík – Milý, Surovka – Beránek, Podešva, Hvila – F. Hrazdíra, Ondruš – Dominik Rehák

Viac k témam: HK Dukla Ingema Michalovce, MsHK Doxxbet Žilina, play-out Tipsport ligy
Zdroj: Webnoviny.sk – Michalovce vyrovnali sériu proti Žiline, o víťazovi play-out Tipsport ligy rozhodne siedmy zápas © SITA Všetky práva vyhradené.