Michal sa údajne pokúsil vytlačiť policajtov z cesty, je obvinený z útoku na verejného činiteľa

357311_dsc_2936 640x420.jpg

BRATISLAVA 3. novembra (WebNoviny.sk) – Michal J., ktorý jazdil bez vodičského preukazu a v júni nebezpečnou jazdou unikal pred políciou, čelí aj obvineniu zo zločinu útoku na verejného činiteľa.

Do väzenia až na osem rokov

Agentúre SITA to potvrdila banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Dodala, že Michal počas toho, ako ho prenasledovala policajná hliadka, sa ju pokúsil štyrikrát vytlačiť z cesty.

Odporúčame:
Upadol do bezvedomia a autom narazil do betónového stĺpu, spolujazdkyňa prežila

V prípade uznania za vinného z tohto trestného činu mu hrozí trest odňatia slobody na tri roky až osem rokov. Polícia najprv Michala obvinila z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia. Faltániová potvrdila, že v prípade pokračuje vyšetrovanie a mladík je stále vo väzbe.

Počas zásahu zomrel 17-ročný Tomáš

Unikajúce auto Seat Ibiza sa policajt snažil za obcou Orovnica (okr. Žarnovica) zastaviť výstrelom. V tom čase nevedel, že v aute sú aj spolujazdci. Bola noc a Seat mal tmavé sklá. Strela z policajnej zbrane pravdepodobne preletela cez sedadlo, kde sedel 17-ročný Tomáš, ktorý zraneniu podľahol.

Odporúčame:
Polícia sa pripravuje na voľby, zaoberá sa aj možnou volebnou korupciou

Postup policajtov preveruje policajná inšpekcia. Hovorkyňa Andrea Dobiášová potvrdila, že prípad zatiaľ ešte nebol ukončený. Zo zásahu nie je kamerový záznam, policajti jazdili na civilnom vozidle polície. Policajný prezident Tibor Gašpar v júni zdôraznil, že zo strany policajtov nešlo o bezhlavú streľbu.

„Použitie zbrane vyplynulo zo situácie, keďže auto ohrozovalo iných účastníkov cestnej premávky, nezastavilo na výzvu a policajtom sa ho nepodarilo ani predísť,“ zdôraznil. Michal J. už bol odsúdený za útok na verejného činiteľa autom.

Viac k témam: Polícia SR, útok na verejného činiteľa
Zdroj: Webnoviny.sk – Michal sa údajne pokúsil vytlačiť policajtov z cesty, je obvinený z útoku na verejného činiteľa © SITA Všetky práva vyhradené.

3. novembra 2017

Odporúčané články