Messiho veľké faux pas. Toto mu Egypťania neodpustia

Hviezdny Lionel Messi daroval do egyptskej charitatívnej aukcie svoje kopačky, v arabskom svete je obuv považovaná za veľkú urážku.BARCELONA 1. apríla (WebNoviny.sk) – Znalosť národnostných zvyklostí zrejme nepatrí k silným stránkam úradujúceho najlepšieho futbalistu sveta Lionela Messiho. Svedčí o tom nedávna charitatívna aukcia v Egypte, do ktorej sa 28-ročný Argentínčan rozhodol venovať svoje kopačky. Hoci to myslel dobre, neuvedomil si, že v arabskom svete je obuv považovaná za veľkú urážku. Messimu sa od Egypťanov ušla veľká kritika na sociálnych sieťach, aj od vysokých štátnych politikov.

Futbalista FC Barcelona odovzdal svoje kopačky moderátorke v egyptskej televíznej relácii. Pred niekoľkými týždňami potešil podobným spôsobom afgánskeho chlapca, ktorému poslal svoj dres. Topánky sa v arabskom svete považujú sa prejav nečistoty, pretože sa dotýkajú nôh a zeme.

Egyptský poslanec Saíd Hasasin na jeho gesto zareagoval počas televízneho vystúpenia tým, že si vyzul svoju topánku. „Za posledných 7000 rokov nás Egypťanov nikto takto neponížil. Sme národ s 90 miliónmi ľudí, ktorí majú svoju hrdosť aj svoje topánky. Messi, my nechceme jesť za peniaze z tvojich kopačiek. Pochopil by som, ak by priniesol svoj barcelonský dres. To by som akceptoval. Ale kopačky?“ vyhlásil politik.

Moderátorka Al-Asimah TV sa snažila ututlať faux pas hviezdneho futbalistu a vyhlásila: „V našej šou je tradíciou, že nám celebrity venujú rôzne veci.“

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. apríla 2016

Odporúčané články