Merkelovej spojenec požaduje deportáciu migrantov z Nemecka

Generálny tajomník Kresťanskodemokratickej únie Nemecka (CDU) Peter Tauber požaduje deportáciu 1000 migrantov denne.BERLÍN 13. januára (WebNoviny.sk) – Nemecké spolkové krajiny by mali bezodkladne deportovať všetkých migrantov, ktorým je zamietnutá žiadosť o azyl; nemecké úrady takto denne rozhodnú v približne 1000 prípadoch. Pre denník Rheinische Post to v stredu vyhlásil generálny tajomník Kresťanskodemokratickej únie Nemecka (CDU) Peter Tauber, kľúčový spojenec nemeckej kancelárky Angely Merkelovej, ktorého citoval webový portál TheLocal.com.

Odporúčame:

Bavorsko školí utečencov zo základov nemeckého práva

Nemecko zasiahla vlna xenofóbnych útokov

„Ak sa zamietne priemerne jedna z dvoch žiadostí, potom majú spolkové krajiny povinnosť deportovať každý deň tisíc neúspešných uchádzačov o azyl,“ povedal Tauber. Hoci počet migrantov prúdiacich denne do Nemecka klesol z 10.000 v novembri na súčasných 3000, „z hľadiska celého roka je to stále priveľa“, dodal. Podľa neho sa musí zároveň uplatňovať nulová tolerancia voči tým migrantom, ktorí sa nedokážu integrovať a páchajú zločiny.

Tauberova výzva rezonuje na pozadí novoročných incidentov v Kolíne nad Rýnom a ďalších nielen nemeckých mestách, kde prisťahovalci sexuálne obťažovali a okrádali stovky žien. „Státisíce vďačne prijímajú pomoc, učia sa nemčinu a chcú sa integrovať. Tí, ktorí nechcú využiť túto šancu, tu však nemôžu zostať,“ zakončil Tauber.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. januára 2016

Odporúčané články