Merkelová stále verí v možnosť koaličnej dohody

354774_merkelova 640x420.jpg

BERLÍN 3. novembra (WebNoviny.sk) — Nemecká kancelárka Angela Merkelová uviedla, že je stále optimistická, čo sa týka šancí na vytvorenie budúcej vládnej koalície. Vyjadrila sa tak po dvoch týždňoch rokovaní, ktoré priniesli len málo badateľných výsledkov.

Keďže stredo-ľaví sociálni demokrati (SPD) vyhlásili, že nemajú záujem o pokračovanie takzvanej „veľkej koalície“, rokuje kancelárkin konzervatívny blok CDU/CSU s liberálnou Slobodnou demokratickou stranou (FDP) a tradične ľavicovými Zelenými. Strany však rozdeľujú viaceré kľúčové témy vrátane migrácie, daní, poľnohospodárstva či životného prostredia.

Odporúčame:
Lídra gangu zastrelili počas plastickej operácie

Merkelová preto v piatok pripustila, že majú pred sebou ešte „zložité“ rokovania. „Stále však verím, že môžeme konce pospájať, keď sa o to budeme usilovať, a to spôsobom, ktorý umožní každému partnerovi zdôrazniť svoju identitu,“ uviedla kancelárka.

Parlamentné voľby v Nemecku sa konali 24. septembra. Predpokladá sa, že rozhovory o sformovaní koalície budú trvať ešte týždne, možno aj mesiace.

Viac k témam: Angela Merkelová, parlamentné voľby v Nemecku
Zdroj: Webnoviny.sk – Merkelová stále verí v možnosť koaličnej dohody © SITA Všetky práva vyhradené.

3. novembra 2017

Odporúčané články