Matovič vyzval poslancov, aby na dva až tri týždne odložili politiku a zomkli sa v boji proti koronavírusu

450808_igor matovic 4 676x461.jpg

23.10.2020 (Webnoviny.sk) – Premiér Igor Matovič (OĽaNO) vyzval poslancov Národnej rady SR (NR SR), aby na dva až tri týždne odložili politiku a zomkli sa za účelom zvládnutia situácie súvisiacej so šírením ochorenia COVID-19. Povedal to vo svojom vystúpení pred poslancami parlamentu.

Viac o téme: Koronavírus

V tejto súvislosti zároveň požiadal o zvolanie poslaneckého grémia, na ktorom chce predsedov parlamentných politických strán požiadať o spoluprácu. Šéf zákonodarného orgánu Boris Kollár (Sme rodina) jeho návrhu vyhovel a grémium zvolal na 10:00.

Viac o téme: Celoplošné testovanie

„Spoluprácou ochránime stovky ľudí. Vy, politici, totiž máte v rukách životy a zdravie svojich voličov, ktorí prikladajú význam tomu, čo poviete. Chcem vás preto z tohto miesta poprosiť o spoluprácu v najťažšej situácii, v akej sa Slovensko nachádza. Sme totiž vo vojne s neviditeľným nepriateľom, ktorého musíme poraziť,“ uviedol Matovič

Viac k témam: Celoplošné testovanie, COVID-19, Koronavírus, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič vyzval poslancov, aby na dva až tri týždne odložili politiku a zomkli sa v boji proti koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.

23. októbra 2020

Odporúčané články