Matej Falat chytil „špicara“ a na olympiáde v Pjongčangu nedončil slalom superkombinácie

367317_matej falat 676x519.jpg

PJONGČANG 13. februára (WebNoviny.sk) – Slovenský reprezentant Matej Falat nedokončil slalomové kolo v superkombinácii mužov v zjazdovom lyžovaní na zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu.

„Som sklamaný, pretože som chytil špicara. Necítil som tlak a bol som celkom uvoľnený. Škoda tejto chyby. Dalo sa dostať do tridsiatky, ale čo už,“ povedal Falat, ktorý po zjazde figuroval na 53. priečke.

Z triumfu sa tešil Rakúšan Marcel Hirscher. Šesťnásobný držiteľ veľkého glóbusu za celkový triumf vo Svetovom pohári už vyhral 26 slalomov v bojoch o krištáľové glóbusy a v tejto disciplíne je aj úradujúci majster sveta. Zlato z olympijských hier mu však doteraz chýbalo v jagavej zbierke.

Odporúčame:
ZOH 2018 Zimné olympijské hry v Pjongčangu (online)

Striebro si v utorok vybojoval Francúz Alexis Pinturault, bronz patrí ďalšiemu francúzskemu pretekárovi Victorovi Muffatovi-Jeandetovi. V superkombinácii štartoval aj Adam Žampa, ktorý obhajoval piate miesto zo Soči, ale v Pjongčangu mu nevyšiel zjazd, po ktorom bol až 51. a v slalome sa zlepšil na celkovú 22. priečku.

Odporúčame:
Aktualizované: Hirscher vyhral superkombináciu na ZOH 2018 v Pjongčangu, striebro a bronz putujú do Francúzska

Odporúčame:
Adam Žampa na ZOH 2018 neobhájil 5. miesto zo Soči, v superkombinácii mu vyšla iba slalomová jazda

 

 

Viac k témam: Matej Falat, zjazdové lyžovanie, Zjazdové lyžovanie ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang, ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang
Zdroj: Webnoviny.sk – Matej Falat chytil „špicara“ a na olympiáde v Pjongčangu nedončil slalom superkombinácie © SITA Všetky práva vyhradené.

13. februára 2018

Odporúčané články