Macronova vláda dostala ďalšiu ranu, ľavicová opozícia chce hlasovanie o vyslovení nedôvery

395704_francuzsko macron 676x451.jpg

PARÍŽ 6. decembra (WebNoviny.sk) – Francúzske opozičné ľavicové strany sa usilujú o hlasovanie o vyslovení nedôvery vláde. Ich snaha je ďalšou ranou pre prezidenta Emmanuela Macrona a jeho vládu, ktorých oslabili týždne protestov „žltých viest„.

Socialistická strana, krajne ľavicová strana Nepoddajné Francúzsko a Francúzska komunistická strana plánujú v pondelok podať návrh na hlasovanie Národnému zhromaždeniu, dolnej komore parlamentu. Zhromaždenie by v tejto veci malo hlasovať do 48 hodín od podania návrhu.

Ľavicové strany nemajú dostatok hlasov na zvrhnutie vlády, keďže Macronovo centristické hnutie Republika v pohybe má v 577-člennom zhromaždení výraznú väčšinu. Pokúšajú sa však získať podporu od ďalších opozičných strán.

Vláda sa pokúša upokojiť situáciu okolo protestov, no zatiaľ s minimálnym úspechom. Minister dopravy sa vo štvrtok stretol s úniou vodičov kamiónov, tí však trvajú na tom, že budú v nedeľu v protestoch protestovať.

Viac k témam: Emmanuel Macron, Ľavicová strana, protest, vláda
Zdroj: Webnoviny.sk – Macronova vláda dostala ďalšiu ranu, ľavicová opozícia chce hlasovanie o vyslovení nedôvery © SITA Všetky práva vyhradené.

6. decembra 2018

Odporúčané články