Longová rozdrvila Majhiovú, potom podľahla favoritke

Alexandra Longová na olympiáde skončila pred bránami šestnásťfinálovej fázy súťaže jednotlivkýň.RIO DE JANEIRO 8. augusta (WebNoviny.sk) – Premiérové vystúpenie slovenskej lukostrelkyne Alexandry Longovej na olympijských hrách sa skončilo pred bránami šestnásťfinálovej fázy súťaže jednotlivkýň.

Do pondelňajšej eliminačnej časti v Riu de Janeiro vstúpila pritom bravúrne – víťazstvom 7:1 nad Indkou Laxmirani Majhiovou. Dvadsaťdvaročná Viničnianka vstúpila do súboja desiatkou, ktorou položila základy víťazstva v prvom sete a zisku prvých dvoch bodov. Ďalšie dva jej pribudli na konto za druhý set pre zmenu s desiatkovou koncovkou. Indka ešte zabojovala v treťom sete, vyťažila prvý bod za remízu a upravila na 1:5. Vo štvrtom však zaváhala úvodnou sedmičkou, slovenská olympijská debutantka ponúknutú šancu využila a dotiahla partiu do víťazného konca.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 – štvrtý deň

V nasledujúcom súboji 2. kola však 22-ročná Viničnianka nenarobila na Sambadróme väčšie problémy Číňanke Čchi Jü-chung a podľahla jej hladko 0:6. Číňanka potvrdila kvalitu dvoma desiatkami na úvod prvého setu, ktorým akoby zaskočila Slovenku a dostala sa do psychickej výhody aj priebežného vedenia. Na 4:0 ho zveľadila v druhom súbore výstrelov. Longová sa už nedostala z útlmu a výraznejšie neskomplikovala 26-ročnej Šanghajčanke, deviatej z MS 2015, postup medzi 16 najlepších. V konečnom poradí jej bude patriť 17. miesto.

Lukostreľba – ženy – vyraďovacia časť:

1. kolo:
Alexandra Longová (SR-22. v kvalifikácii) – Laxmirani Majhiová (India-43) 7:1 (27:25, 28:26, 26:26, 27:24)

2. kolo:
Alexandra Longová (SR-22. v kvalifikácii) – Čchi Jü-chung (Čína-11) 0:6 (27:29, 26:28, 24:27)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.