Lewandowski pripomenul legendárneho Kocsisa, ale jeho koncert zatienil infarkt fanúšika (video)

11.9.2022 (Webnoviny.sk) – Poľskému futbalovému kanonierovi Robertovi Lewandowskému stačilo niekoľko stretnutí za španielsky klub FC Barcelona, aby si podmanil srdcia priaznivcov „blaugranas“.

Triumf Barcelony 4:0

Už 34-ročný rodák z Varšavy nasúkal v prvých šiestich dueloch v drese FCB osem gólov a pamätníkom pripomenul počin Sándora Kocsisa z roku 1959, keď Maďar v úvodných šiestich vystúpeniach za barcelonský tím nastrieľal desať gólov.

Lewandowski bol postavou stretnutia i v sobotňajšom dueli 5. kola La Ligy 2022/2023 v Cádize. Najprv síce figuroval ako náhradník, no keďže sa barcelonská ofenzíva „zadrhávala“, tréner hostí Xavi Hernández poslal v 57. min svoje útočné eso na trávnik.

„Lewa“ sa mu o osem minút neskôr odvďačil zásahom na 2:0 a v závere duelu ešte pripravil ďalšie dva góly. Hostia zvíťazili 4:0.

Zdravie je to najdôležitejšie

Koncert poľskej hviezdy však zatienilo dianie v hľadisku v koncovke duelu, keď jeden z fanúšikov dostal infarkt. Duel okamžite prerušili.

Klub z Cádizu neskôr vo vyhlásení uviedol, že lekársky štáb muža úspešne ošetril pomocou defibrilátora. Odniesli ho na nosidlách a hospitalizovali v miestnej nemocnici. Podľa predstaviteľov Cádizu hráči Barcelony požičali zdravotníkom aj svoj defibrilátor pre prípad, že by to bolo potrebné.

Počas záchrannej akcie patril k najaktívnejším domáci brankár Jeremías Ledesma, ktorý pomáhal nosiť lekárske vybavenie. Obranca Barcelona Ronald Araújo sa zasa neprestajne modlil za fanúšika. Po viac ako 10-minútovej prestávke rozhodca nariadil hráčom odísť do šatní. Zápas pokračoval až po viac ako polhodinovej pauze. „Zdravie je to najdôležitejšie. Dúfame, že fanúšikovi bude čo najskôr lepšie,“ podotkol Xavi Hernández.

Viac k témam: La Liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Lewandowski pripomenul legendárneho Kocsisa, ale jeho koncert zatienil infarkt fanúšika (video) © SITA Všetky práva vyhradené.