Lemmy Kilmister z Motörhead mal rakovinu prostaty

Hudobník zomrel 28. decembra v Los Angeles.
BRATISLAVA 20. januára (WebNoviny.sk) – Spevák a basgitarista anglickej heavymetalovej kapely Motörhead Lemmy Kilmister zomrel v dôsledku rakoviny prostaty a zlyhania srdca. Informoval o tom portál TMZ, ktorému sa podarilo získať muzikantov úmrtný list.

Ian Fraser „Lemmy“ Kilmister skonal 28. decembra v Los Angeles, len štyri dni po 70. narodeninách. Jeho zástupcovia uviedli, že podľahol agresívnej rakovine, o ktorej vedel iba dva dni. Legendárny rocker mal zdravotné problémy už dlhšie. Podľa informácií TMZ musel obmedziť pitie alkoholu a fajčenie, ktorému holdoval 57 rokov. Muzikanta pochovali 9. januára v Hollywood Hills. Po jeho úmrtí kapela Motörhead ukončila činnosť.

Motörhead sa na hudobnej scéne pohybovali od roku 1975 a na konte majú 22 štúdioviek. Medzi ich najznámejšie skladby patria Motörhead, Ace of Spades, Overkill, Bomber či Iron Fist. Poslednú zostavu kapely tvorili Ian „Lemmy“ Kilmister (spev, basgitara), Phil „Wizzö“ Campbell (gitara, vokály) a Mikkey Dee (bicie). Motörhead sa umiestnili na 26. priečke v rebríčku 100 najlepších hardrockových interpretov histórie podľa televízie VH1.

Informácie pochádzajú z webstránky www.tmz.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

20. januára 2016

Odporúčané články