Lekárne Sunpharma sa menia na BENU lekárne

Všetkých 48 lekární Sunpharma, ktoré sú od augusta 2015 súčasťou skupiny PHOENIX na Slovensku, prechádza k 1.4.2016 na koncernovú značku BENU Lekáreň. Rozšíri sa tak sieť približne 800 lekární BENU, ktoré dnes pôsobia v 13 krajinách kontinentálnej Európy. Napríklad v susednej Českej republike do skupiny BENU patrí aktuálne 182 lekární.

BRATISLAVA 4. apríla (WBN/PR) – Lekárne značky BENU sú nazvané podľa mytologického vtáka BENU– symbolu slnka, života, energie a regenerácie.

„Moderný a atraktívny dizajn lekární BENU v spojení so silným európskym know-how skupiny PHOENIX v oblasti prevádzkovania lekární prinesú slovenským zákazníkom nové produkty a výhodné ponuky,“ hovorí Róbert Nemčický, retailový riaditeľ BENU v SR. Zákazníci budú zároveň profitovať z výhod nového vernostného programu lekární BENU na Slovensku. Dôraz bude aj v budúcnosti kladený na kvalitu obsluhy a poradenstva odborného personálu BENU Lekární, široký sortiment a komplexnú ponuku produktov a služieb vrátane produktov vlastnej značky BENU.

Prevažná väčšina lekární BENU je otvorená 7 dní v týždni a má výhodnú polohu a dostupnosť pre zákazníkov. Tí navyše budú môcť nakupovať produkty v e-shope www.benulekaren.sk aj s možnosťou osobného bezplatného vyzdvihnutia tovaru v kamennej lekárni podľa preferencie zákazníka.

Peter Doležal, výkonný riaditeľ skupiny PHOENIX na Slovensku zdôrazňuje, že sieť lekární BENU v SR sa bude ďalej rozširovať a posilňovať svoju trhovú pozíciu.

Skupina PHOENIX je vedúcim farmaceutickým predajcom v Európe a má pobočky v 25 krajinách. Jej sídlom je nemecký Mannheim. Na Slovensku pôsobí od roku 2004 prostredníctvom spoločnosti PHOENIX Zdravotnícke zásobovanie a.s.. Pre svojich obchodných partnerov a zákazníkov ponúka lieky, zdravotnícke pomôcky a doplnkový sortiment.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. apríla 2016

Odporúčané články