Lacko odvrátil tri mečbaly a na turnaji v nemeckom Ismaningu si zahrá vo finále

19.10.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenský tenista Lukáš Lacko postúpil do finále turnaja kategórie challenger v nemeckom Ismaningu. V sobotňajšom semifinále zdolal domáceho Juliana Lenza po setoch 6:3, 3:6, 7:6 (10) a zabojuje o svoj 13. turnajový titul z tejto úrovne.

Naposledy sa radoval z víťaznej trofeje v máji minulého roka, keď nenašiel premožiteľa v škótskom Glasgowe. V nedeľňajšom finále si zmeria sily s 22-ročným Američanom Maximom Cressym, ktorý v rebríčku ATP figuruje na 229. mieste.

Lacko začal zápas veľmi dobre, v štvrtej hre získal podanie súpera a bez väčších problémov doviedol úvodného dejstvo do úspešného konca. V druhom sete sa karta obrátila, pričom zlomový bol opäť štvrtý gem. Tentokrát však stratil servis Slovák a 26-ročný Lenz si vybojoval rozhodujúci set.

V ňom Lacko premrhal náskok 5:2 a napokon semifinálové stretnutie vyvrcholilo až v dramatickom tajbrejku. Rodák z Piešťan v ňom odvrátil tri mečbaly súpera a skrátenú hru napokon ovládol pomerom 12:10.

Lacko v zápase zaznamenal 19 es, sedem dvojchýb a po prvom podaní vyhral 79% výmen. Jeho finálový protivník Maxime Cressy si v sobotňajšom semifinále prekvapujúco poradil s Čechom Janom Veselým, ktorý v rebríčku figuruje o takmer 100 miest vyššie. Prvé dejstvo síce Američan prehral v tajbrejku, ale nasledujúce dva sety zhodne vyhral pomerom 6:4.

Challenger v Ismaningu

dvojhra – semifinále

Lukáš Lacko (SR-16) – Julian Lenz (Nem.) 6:3, 3:6, 7:6 (10)
Maxime Cressy (USA-12) – Jan Veselý (ČR-1) 6:7 (4), 6:4, 6:4

Viac k témam: ATP Challenger Tour
Zdroj: Webnoviny.sk – Lacko odvrátil tri mečbaly a na turnaji v nemeckom Ismaningu si zahrá vo finále © SITA Všetky práva vyhradené.