Kyberútok na BBC vykonala skupina zameraná proti islamistom

Pri rozsiahlom počítačovom útoku boli na niekoľko hodín neprístupné viaceré internetové služby BBC vrátane jej spravodajskej webovej stránky.Londýn 2. januára (WebNoviny.sk) – Skupina počítačových hackerov tvrdiaca, že chce svoje aktivity zamerať proti extrémistickej skupine Islamský štát (IS), sa dnes prihlásila ku kybernetickému útoku na britskú televíznu a rozhlasovú spoločnosť BBC. Údajne takto len testovala svoje schopnosti, informuje agentúra Reuters.

„Bol to len test, neplánovali sme ich (služby BBC) vyradiť na niekoľko hodín,“ uviedla skupina New World Hackers v správe zaslanej technologickému redaktorovi BBC Rorymu Cellanovi-Jonesovi.

„Uvedomujeme si, že to, čo robíme, nie je vždy správnou voľbou, ale bez kyberhackerov… kto by odrážal online teroristov?“ píše sa v odkaze skupiny, ktorý dnes Cellan-Jones zverejnil na Twitteri.

Pri rozsiahlom počítačovom útoku boli vo štvrtok dopoludnia na niekoľko hodín neprístupné viaceré internetové služby BBC vrátane jej spravodajskej webovej stránky. Podľa zdrojov z BBC výpadok spôsobil takzvaný DDoS útok, čo je cielené zahltenie serverov nadmerným počtom požiadaviek, ktoré ich môže spomaliť alebo úplne vyradiť z činnosti.

Hovorkyňa BBC uviedla, že spoločnosť sa nebude vyjadrovať k prihláseniu sa uvedenej skupiny k zodpovednosti.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. januára 2016

Odporúčané články