Kuzminová s Kazárom skončili na 12. mieste, v Kontiolahti triumfovalo rakúske duo

KONTIOLAHTI 12. marca (WebNoviny.sk) – Rakúski biatlonisti Lisa Theresa Hauserová a Simon Eder zvíťazili vo fínskom Kontiolahti v nedeľňajších pretekoch dvojčlenných miešaných štafiet na 1×6 km a 1×7,5 km v rámci predposledného 9. podujatia zarátaného do Svetového pohára 2016/2017.

Odporúčame:
Dahlmeierová má veľký glóbus, P. Fialková nový rekord

Druhí s mankom 32,8 s skončili Američania Susan Dunkleeová a Lowell Bailey. Tretí boli Nemci Laura Dahlmeierová a Roman Rees, ktorí zaostali o 33,3 sekundy.

Odporúčame:
Peiffer sa stal víťazom stíhačky v Kontiolahti, Fourcade si napriek zlej streľbe zaistil malý glóbus

Slováci Anastasia Kuzminová a Matej Kazár obsadili so streleckou štatistikou 0+11 a odstupom 1:32,6 min dvanástu priečku. O 16.15 h sa začnú preteky miešaných štafiet na 2×6 km a 2×7,5 km. Za SR nastúpia Paulína Fialková, Ivona Fialková, Tomáš Hasilla a Martin Otčenáš.

Svetový pohár v biatlone – 9. kolo – Kontiolahti:

Preteky dvojčlenných miešaných štafiet na 1×6 km a 1×7,5 km:

1. Rakúsko (Lisa Theresa Hauserová, Simon Eder) 31:35,1 min (0+5), 2. USA (Susan Dunkleeová, Lowelll Bailey) +32,8 s (0+5), 3. Nemecko (Laura Dahlmeierová, Roman Rees) +33,3 (0+6),… 12. Slovensko (Anastasia Kuzminová, Matej Kazár) +1:32,6 min (0+11)

Viac k témam: Anastasia Kuzminová, biatlon, Matej Kazár, Svetový pohár v biatlone, zimné športy
Zdroj: Webnoviny.sk – Kuzminová s Kazárom skončili na 12. mieste, v Kontiolahti triumfovalo rakúske duo © SITA Všetky práva vyhradené.