Kubánsky minister zahraničných vecí obvinil USA z klamstva

357262_bruno rodriguez parrilla 640x420.jpeg

WASHINGTON 3. novembra (WebNoviny.sk) – Kubánsky minister zahraničných vecí obvinil USA z klamstva v súvislosti s tvrdeniami, podľa ktorých jeho krajina vykonala zvukové útoky proti americkým diplomatom.

Úmyselné klamstvo

Bruno Rodríguez Parrilla vyhlásil, že USA úmyselne klamú o incidentoch, o ktorých vláda krajiny nič nevie. Počas tlačovej konferencie povedal, že Američania tak vytvorili politickú zámienku na zničenie vzájomných vzťahov a progresu, ktorý odštartoval bývalý prezident Barrack Obama.

Parrilla tiež vyhlásil, že táto záležitosť oddialila navrhovanú spoluprácu v oblastiach verejného zdravia, techniky, poľnohospodárstva, kultúry, športu či školstva.

Útoky na zdravie

Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa uviedla, že 24 amerických pracovníkov alebo ich rodinných príslušníkov zasiahli nevysvetliteľné „útoky na zdravie“, ktoré u nich spôsobili poruchy sluchu, rovnováhy či zraku. Údajné obete vyhlásili, že boli cieľom „silného hluku“. USA neobvinili priamo kubánsku vládu, ktorá však podľa nich zlyhala pri ochrane diplomatov.

Odporúčame:
Bývalý šéf Trumpovej kampane žiada o prepustenie z domáceho väzenia, nechce utiecť z USA

Kuba predtým odmietla obvinenia, podľa ktorých vlastní technológie schopné zvukového útoku. Washington následne vyhostil 15 kubánskych diplomatov a stiahol 60 percent svojich diplomatických zamestnancov z Havany.

Viac k témam: Bruno Rodríguez Parrila, Donald Trump, Kuba
Zdroj: Webnoviny.sk – Kubánsky minister zahraničných vecí obvinil USA z klamstva © SITA Všetky práva vyhradené.

3. novembra 2017

Odporúčané články