Kristoffersen vyhral obrovský slalom v talianskej Alta Badii, Adam Žampa získal štyri body

22.12.2019 (Webnoviny.sk) – Henrik Kristoffersen sa stal víťazom obrovského slalomu mužom v talianskej Alta Badii v rámci pretekov Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní 2019/20. Dvadsaťpäťročný Nór vstupoval do druhého kola zo šiestej pozície, polepšil si o päť priečok a triumfoval s časom 1:57,33 min. Slovenský reprezentant Adam Žampa obsadil 27. miesto, jeho mladší brat Andreas nepostúpil do druhého kola.

Po úvodnej jazde bol na čele poradia iný nórsky zástupca – Leif Kristian Nestvold-Haugen. V druhom kole však na náročnej trati urobil viacero chýb a zaradila sa až na 11. priečku. Z triumfu sa tešil jeho krajan Kristoffersen, ktorý za sebou nechal prekvapujúco Cypriena Sarrazina.

Francúz so štartovým číslom 35 poskočil v druhej jazde o dvadsať miest dopredu. Na stupne víťazov sa ešte dostal tretí Slovinec Žan Kranjec. Kristoffersen sa vďaka víťazstvu posunul na prvé miesto v celkovom hodnotení Svetového pohára aj v rámci poradia disciplíny.

Adam Žampa vstupoval do druhého kola z 24. miesta a po úvodnom medzičase si držal náskok na priebežného lídra. Vo zvyšku jazdy sa však trápil s náročnými podmienkami na zjazdovke Gran Risa a klesol o tri stupienky. Za konečnú 27. priečku získal štyri body. Jeho brat Andreas obsadil v prvom kole nepostupovú 35. pozíciu.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní 2019/2020

Alta Badia (Tal.) – nedeľa

Obrovský slalom (1. + 2. kolo): 1. Henrik Kristoffersen (Nór.) 1:57,33 min, 2. Cyprien Sarrazin (Fr.) +0,31 s, 3. Žan Kranjec (Slovin.) +0,39, 4. Aleksander Aamodt Kilde (Nór.) +0,46, 5. Marco Odermatt (Švaj.) +0,83, 6. Marco Schwarz (Rak.) +0,88, … 27. Adam Žampa +2,36, 35. Andreas Žampa (obaja SR) – nepostúpil do 2. kola

Poradie vo Svetovom pohári (po 10 zo 44 pretekov): 1. Henrik Kristoffersen (Nór.) 343 bodov, 2. Vincent Kriechmayr (Rak.) 312, 3. Alexis Pinturault (Fr.) 296, 4. Aleksander Aamodt Kilde (Nór.) 274, 5. Matthias Mayer (Rak.) 257, 6. Dominik Paris (Tal.) 249, … 109. Adam Žampa (SR) 4

Viac k témam: Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Kristoffersen vyhral obrovský slalom v talianskej Alta Badii, Adam Žampa získal štyri body © SITA Všetky práva vyhradené.