Kraj vedie v štatistikách návštevnosti

BRATISLAVA 7. apríla 2016 (WBN/PR) – Návštevnosť Bratislavského regiónu vzrástla v minulom roku o viac ako štvrtinu a BSK privítal na svojom území takmer 1 200 000 návštevníkov. Aby tieto štatistiky rástli aj v roku 2016, predstavil kraj svoju novú aplikáciu „Bratislava Region“, kde nájdu návštevníci všetky informácie o regióne, o ubytovaní či reštauráciách a všade tam návštevníkov privedie aj interaktívna mapa.

„Celkovo pre cestovný ruch sa stáva Bratislavský región atraktívny. 25% nárast nemá nikto na Slovensku. Nárast zahraničných návštevníkov bol takmer 27% za minulý rok. To znamená zo 600 000 za predminulý rok na vyše 760 000 pre minulý rok. Takýto veľký nárast zahraničných návštevníkov nemá žiaden iný kraj na Slovensku. Bratislavský kraj mal najviac prenocovaní návštevníkov, ako takých, v rámci celého Slovenska zo všetkých krajov. Počet stúpol o 26%, to znamená zlatá medaila za minulý rok za počet prenocovaní je v Bratislavskom kraji. Toto považujem za obrovský úspech a za nástup toho turistického priemyslu, ktorý v bratislavskej župe robíme spolu s mestami, obcami ale aj s privátnym sektorom,“ vysvetlil predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Bratislavský samosprávny kraj je suverénnym víťazom štatistík návštevnosti, ktoré spracúva Štatistický úrad SR, pretože samotná návštevnosť kraja stúpla o 25,09%. To znamená, že minulý rok prišlo do regiónu 1 194 479 návštevníkov z toho zahraničných návštevníkov bolo 767 107. Najviac zahraničných turistov je z Českej republiky, z Nemecka a Rakúska. Bratislavský kraj zaznamenal 55%-ný nárast počtu turistov z Veľkej Británie a o viac ako 40% narástol aj počet návštevníkov z USA. Aj v počte návštev zahraničných turistov je Bratislavský samosprávny kraj na prvej priečke v štatistike. Najviac návštevníkov spomedzi ostatných krajov má Bratislavský región aj pri kongresových turistoch, ktorých prišlo 234 047.

Aby tieto čísla rástli aj v roku 2016, pokračuje Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism aj v tomto roku v akcii „Roadshow“, počas ktorej predstavuje región za jeho hranicami. Stánok Bratislavského regiónu tak môžu návštevníci nájsť na hudobných letných festivaloch, na športových podujatiach, ale aj za hranicami republiky. Všetci však už môžu kraj spoznávať aj vďaka novej aplikácii, ktorú dnes na tlačovej besede uviedol do života výkonný riaditeľ Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

„Novinkou je aplikácia Bratislava region, ktorú dnešným dňom spúšťame. Táto aplikácia oboznamuje užívateľov s Top turistickou ponukou Bratislavského regiónu. Je zdarma a je dostupná pre oba operačné systémy, čiže aj pre Android aj pre IOs. Pomocou tejto aplikácie si môžu turisti, prípadní návštevníci, alebo aj domáci, vyhľadať informácie jednak o tom čo sa v kraji deje, čo je tu zaujímavé alebo aj o tom, čo treba navštíviť. Samozrejme, aplikácia má v sebe zabudovanú aj navigáciu, to znamená uľahčí návštevníkovi, keď si vyberie nejakú konkrétnu vec ako sa tam dostať. Je plná informácií o aktuálnych podujatiach, to znamená má v sebe kalendár podujatí, ktorý je na dennej báze aktualizovaný, pretože aplikácia je prepojená s webovou stránkou, kde sa tieto akcie zverejňujú. Aplikácia je vysoko atraktívna aj z toho pohľadu, že ľudia vedia, čo a kde robiť keď už sú v kraji alebo keď sa ho chystajú navštíviť. Obsahuje teda interaktívnu mapu, kde sa nachádzajú tieto point of interest,“ uviedol k aplikácii výkonný riaditeľ Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

Súčasťou aplikácie je Top 42 lokalít, aktuálne podujatia, pamiatky, športové aktivity, aktivity pre deti, prírodné zaujímavosti, informácie o regióne s fotogalériou je tam mapa. V najbližších týždňoch pribudne do aplikácie aj priamo booking hotelov v kraji.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. apríla 2016

Odporúčané články