Kovaľčuk vyvrátil návrat do NHL, nepôjde ani na MS v Rusku

Tréner Ruska Oleg Znaroks čerstvo vyhlásil, že s bývalým kanonierom Atlanty a New Jersey tentoraz nepočíta na májových domácich majstrovstvách sveta.

PETROHRAD 2. apríla (WebNoviny.sk) – Iľja Kovaľčuk vyvrátil šumy, že by mal posilniť čínskeho budúceho nového účastníka Kontinentálnej hokejovej ligy alebo sa vrátiť do NHL.

Mám kontrakt s SKA ešte na jednu sezónu a bol by som rád a šťastný, ak by som ho mohol dodržať. Čína? Aká Čína? Veď tam ešte ani nemajú tím,“ poznamenal čoskoro 33-ročný útočník (nar. 15. apríla 1983), ktorý v Petrohrade v závere play-off upadol do nemilosti trénera Sergeja Zubova, prišiel o miesto v zostave aj kapitánske „céčko“.

Pri Neve je zmluvne viazaný do 30. apríla 2017, podľa všetkého by však v klube mal skončiť kouč. V základnej časti KHL 2015/2016 nastúpil Kovaľčuk v 50 dueloch a dosiahol bilanciu 16+33. Tréner Ruska Oleg Znaroks čerstvo vyhlásil, že s bývalým kanonierom Atlanty a New Jersey tentoraz nepočíta na májových domácich majstrovstvách sveta. Kovaľčuk je dlhoročný reprezentant „zbornej“, s ktorou získal okrem iných medailí najmä zlato na šampionátoch v Kanade 2008 aj Švajčiarsku 2009. Informácie pochádzajú z webov sportsnet.ca a championat.com.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. apríla 2016

Odporúčané články