Kongresmani zverejnili reklamy na Facebooku, ktoré mali ovplyvniť prezidentské voľby v USA

357145_trump_russia_probe_social_media_86934 8664e3f0daec4dff8cc0694b8ace85b9 640x420.jpg

WASHINGTON 1. novembra (WebNoviny.sk) – Členovia výboru na kontrolu tajných služieb Snemovne reprezentantov amerického Kongresu zverejnili v stredu niektoré z reklám, ktoré si na Facebooku zadávala ruská agentúra.

Odporúčame:
Padli prvé obvinenia pre údajný zásah Ruska do volieb v USA, dotknutým osobám hrozí väzenie

Inzercia mala za cieľ rozoštvať proti sebe jednotlivé názorové skupiny v rámci Spojených štátov, podnietiť väčší odpor voči prisťahovalcom a moslimom, a predovšetkým znechutiť voličom Hillary Clintonovú, protikandidátku Donalda Trumpa v minuloročných prezidentských voľbách.

Mnohé z reklám reagujú na vyfabrikované správy, ktoré napríklad spájajú Clintonovú s bezbrehou podporou prenikania islamu či dokonca terorizmu do USA. „Podporte Hillary! Zachráňte amerických moslimov!“ uvádza sa napríklad v jednej z reklám, ktorá má navodiť dojem, že ide o originálny propagačný materiál z dielne Clintonovej štábu. Reklama obsahuje fotografiu, na ktorej je Clintonová vedľa moslimskej ženy zahalenej v hidžábe.

Kongresmani zverejnili len menšiu časť reklám, ich celkový počet mal byť podľa Facebooku okolo 3 000. Zadávala ich ruská Agentúra na prieskum internetu a platené boli v rubľoch.

Viac k témam: Donald Trump, facebook, Hillary Clintonová, prezidentské voľby v USA, Rusko
Zdroj: Webnoviny.sk – Kongresmani zverejnili reklamy na Facebooku, ktoré mali ovplyvniť prezidentské voľby v USA © SITA Všetky práva vyhradené.

1. novembra 2017

Odporúčané články