Kollár si prevzal zápisnicu o výsledku parlamentných volieb. Neboli falšované, vyhlásil

507616_64a414df77a6c338076358 1 676x458.jpg

2.10.2023 (SITA.sk) – Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) prijal predsedu Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Ladislava Orosza, ktorý predsedovi parlamentu odovzdal zápisnicu o výsledku parlamentných volieb. Kollár po prevzatí zápisnice uviedol, že predčasné voľby sú týmto aktom dokonané.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

„Môžeme konštatovať, až na drobné maličkosti, ktoré sa udiali, že voľby prebehli štandardne a neboli falšované. Výsledky sú platné a prebehli v absolútnej korektnosti,“ uviedol Kollár.

Zároveň sa poďakoval policajným zložkám, ktoré na voľby dohliadali, volebným komisiám, či samotným voličom, ktorí sa v enormnom počte zúčastnili na voľbách.

Na základe zápisnice o výsledku volieb sa pristúpi k odovzdaniu certifikátov a overení poslancov do NR SR. Kollár ďalej informoval, že tento akt sa pravdepodobne uskutoční 9. či 10. októbra.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Predčasné voľby na Slovensku 2023 (fotografie)

„V starej budove NR SR si každý poslanec preberie osvedčenie o zvolení do parlamentu. Nasledovať bude prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá zvolá prvú ustanovujúcu národnú radu, na ktorej sa budú voliť predsedovia výborov a vedenie samotného parlamentu. Prezidentka ju musí zvolať do 30 dní. Ak tak neurobí, národná rada sa zvolá sama na 30. deň od volieb,“ vysvetlil Kollár.

Viac k témam: Podpredseda Národnej rady SR (NR SR), Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Kollár si prevzal zápisnicu o výsledku parlamentných volieb. Neboli falšované, vyhlásil © SITA Všetky práva vyhradené.

2. októbra 2023

Odporúčané články