Klipy Justina Biebera prekonali desať miliárd pozretí

Rekord sa kanadskému spevákovi podarilo dosiahnuť za približne šesť a pol roka.BRATISLAVA 25. marca (WebNoviny.sk) – Kanadský spevák Justin Bieber sa stal prvým interpretom, ktorého videoklipy na kanáli Vevo prekonali hranicu desať miliárd pozretí.

Podľa vyhlásenia zástupcov spoločnosti, 22-ročnému rodákovi z kanadského Londonu sa rekord podarilo dosiahnuť za približne šesť a pol roka, pričom viac ako štyri miliardy pozretí pribudli na spevákovo konto od minulého septembra, keď zverejnil nové videá k albumu Purpose (2015).

Aktuálne najviac pozretí majú Bieberove videoklipy ku skladbám Baby (1,3 miliardy pozretí) a Sorry (1,1 miliardy pozretí).

Justin Drew Bieber, ktorý je okrem hudby známy aj početnými problémami so zákonmi, vydal v roku 2009 EP nahrávku My World, po ktorej nasledovali albumy My World 2.0 (2010), Under The Mistletoe (2011), Believe (2012) a spomínaný Purpose. Na konte má tiež kompilácie My Worlds: The Collection (2010) a Journals (2013). Spevák, ktorého najznámejšími hitmi sú skladby Baby (feat. Ludacris), Boyfriend, Where Are Ü Now (feat Jack Ü) alebo What Do You Mean?, stihol počas kariéry získať okrem iného jednu Grammy, dve BRIT Awards, dvanásť Billboard Music Awards, osem American Music Awards či šestnásť Teen Choice Awards.

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.billboard.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. marca 2016

Odporúčané články