Kapela Linkin Park chystá nový album, mal by vyjsť tento rok

Mike Shinoda si myslí, že ich zatiaľ nepomenovaná siedma štúdiovka by sa mohla dostať do predaja v druhom polroku.BRATISLAVA 17. januára (WebNoviny.sk) – Pripravovaná siedma štúdiovka americkej numetalovej kapely Linkin Park by mala vyjsť tento rok. Vo videu, ktoré skupina zverejnila prostredníctvom sociálnej siete Facebook, to prezradil člen Mike Shinoda. Ten naživo odpovedal na otázky fanúšikov, niektorí z ktorých chceli vedieť, ako pokračujú práce na zatiaľ nepomenovanej nahrávke.

„Ide to dobre. Myslím si, že nový album by mohol vyjsť v druhej polovici tohto roka. Máme rozpracovaných niekoľko skladieb, ale zatiaľ sú to iba texty a melódie. Ešte nemajú ani názvy. Brad a Chester (gitarista Brad Delson a spevák Chester Bennington, pozn. SITA) za mnou chodia často do štúdia a mám pocit, že začíname veľmi dobre. Všetci sme radi, kam to smeruje,“ uviedol Shinoda.

Video: Linkin Park – Somewhere I Belong

Linkin Park vznikli v roku 1996 v Kalifornii a v súčasnosti pôsobia v zostave Chester Bennington, Mike Shinoda, Rob Bourdon, Brad Delson, Dave Farrell a Joe Hahn. Na konte majú albumy Hybrid Theory (2000), Meteora (2003), Minutes To Midnight (2007), A Thousand Suns (2010), Living Things (2012) a The Hunting Party (2014). Skupina vydala aj množstvo EP nahrávok, kompilácií, živákov či dva remixové albumy. Medzi najväčšie hity držiteľov dvoch cien Grammy patria skladby Crawling, In The End, Somewhere I Belong, Numb či What I’ve Done.

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. januára 2016

Odporúčané články