Kandidáti do orgánov samospráv majú poslednú šancu na podanie listín. Raši verí, že kampaň bude súťažou myšlienok a nie útokov

567928_68485f66815ae743778006 1 676x451 1.jpg
Predseda NR SR Richard Raši (v popredí) počas rokovania 35. schôdze Národnej rady (NR) SR. Bratislava, 10. jún 2025. Foto: SITA/Kancelária NR SR

24.8.2026 (SITA.sk) – Samotná kampaň by podľa neho mala byť súťažou myšlienok a osobností, nie priestorom pre vyhrotenie konfliktov, tvrdí Raši.

Kandidáti do orgánov samosprávy majú poslednú šancu podať kandidátne listiny. Upozornil na to predseda parlamentu Richard Raši (Hlas-SD).

Lehota na podanie kandidátnych listín pre spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a orgánov samosprávnych krajov uplynie už v utorok 25. augusta. Voľby predseda Národnej rady SR vyhlásil na 24. októbra.

Poctivá služba pre komunity

Raši podotkol, že práve komunálna politika je ľuďom najbližšie a rozhodnutia starostov, primátorov a županov priamo vplývajú na ich každodenný život. Práve na miestnej a regionálnej úrovni sa podľa neho najviac ukazuje schopnosť meniť veci k lepšiemu.

„Verím, že do volieb vstúpia ľudia, ktorí chcú svojim komunitám slúžiť poctivo, zodpovedne a s jasnou predstavou o ich budúcnosti,“ doplnil Raši.

Súťaž myšlienok a osobností

Zároveň dúfa, že nadchádzajúca volebná súťaž bude férová, vecná a založená na tom, čo chcú kandidáti pre svoje mestá, obce a regióny urobiť. Samotná kampaň by podľa neho mala byť súťažou myšlienok a osobností, nie priestorom pre vyhrotenie konfliktov.

„Demokratické voľby sú súťažou názorov a programov a mali by byť príležitosťou predstaviť občanom konkrétne riešenia, nie priestorom pre osobné útoky. Naším spoločným cieľom by malo byť posilňovanie dôvery ľudí v samosprávu a demokratické inštitúcie,“ uzavrel predseda parlamentu a vyzval občanov na účasť vo voľbách. Každý hlas má totiž podľa neho mimoriadnu váhu.

Viac k témam: Komunálne voľby, Komunálne voľby 2026 na Slovensku, Predseda parlamentu, Volebná kampaň
Zdroj: SITA.sk – Kandidáti do orgánov samospráv majú poslednú šancu na podanie listín. Raši verí, že kampaň bude súťažou myšlienok a nie útokov © SITA Všetky práva vyhradené.

24. augusta 2026

Odporúčané články