Kanadská pohroma v NHL je dokonaná

Ani jeden kanadský klub sa v tejto sezóne NHL nepredstaví v play-off.NEW YORK 29. marca (WebNoviny.sk) – Hrozba, že o Stanleyho pohár si v sezóne 2015/2016 nezahrá nijaký klub z kolísky hokeja, sa definitívne stala skutočnosťou. Sedem tímov z Kanady už nemá ani matematickú šancu na prienik do vyraďovacej časti, v pondelok aj o teoretickú možnosť prišli Ottawa a Montreal.

O šancu ich obrali víťazstvá Philadelphie a Detroitu. Naposledy sa neprebojoval do play-off tím z krajiny „javorového listu“ v roku 1970, ale vtedy boli súčasťou ligy len Toronto a Montreal. Práve Canadiens sú posledným kanadským klubom so Stanleyho pohárom (1993).

Odporúčame:

Video: Slovenskí hokejisti v NHL zbierali plusky a mínusky

Vyhlásili hráčov týždňa NHL, najviac žiaril ‚divoch‘ Parise

Kanadská štvorica Calgary, Vancouver, Winnipeg a Edmonton uzatvára poradie v Západnej konferencii NHL. Vo Východnej je na tom najlepšie spomenutá Ottawa na 12. mieste so ziskom 77 bodov, o priečku nižšie je 74-bodový Montreal a na poslednej pozícii aktuálne najslabší tím ligy Toronto. Do konca základnej časti odohrajú tieto tímy už iba tri až sedem zápasov.

Senators a Canadiens už nepomôže ani nečakaná víťazná séria v kombinácii s prehrami konkurentov, keďže trio, na ktoré by sa teoreticky mohli dotiahnuť (Philadelphia, Detroit a New York Islanders), hrá súboje medzi sebou a v prípade rovnosti bodov sú pomocné kritériá naklonené v prospech amerických mužstiev.

Hokejisti Washingtonu majú vďaka utorňajšiemu víťazstvu nad Columbusom 4:1 na konte 113 bodov a prvenstvo v celej profilige (Prezidentská trofej) im už nik nevezme. Aktuálne druhý tím tabuľky New York Rangers zaostáva o 18 bodov, ale do konca základnej časti absolvuje už len šesť duelov, z ktorých môže vyťažiť maximálne 12 bodov. Kým vo Východnej konferencii má istotu prieniku do play-off zatiaľ iba Washington, v Západnej konferencii je to už poltucet tímov – Dallas, St. Louis, Los Angeles (93/v kádri Marián Gáborík), Chicago (Marián Hossa, Richard Pánik), Anaheim (89) a San Jose (88).

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. marca 2016

Odporúčané články