Jozef Bobík je tretím kandidátom, ktorý vzdal boj o miesto košického župana

357079_nrsr_03 1 640x420.jpg

KOŠICE 31. októbra (WebNoviny.sk) – Až v utorok podal nezávislý kandidát na predsedu Košického samosprávneho kraja Jozef Bobík z Michaloviec oficiálne a písomne oznámenie Volebnej komisii Košického samosprávneho kraja, že sa vzdáva kandidatúry.

Spôsobil tým isté napätie vo volebnej komisii, ktorá musí túto okolnosť oznámiť nielen na ministerstvo vnútra a štatistickému úradu, ale informáciu musia oficiálnou cestou dostať aj všetky obvodné a okrskové volebné komisie v kraji.

Bobík je v poradí tretím kandidátom na predsedu KSK, ktorý sa vzdal. Už 6. októbra strana Nezávislosť a Jednota oznámila volebnej komisii, že sťahuje svojho kandidáta Adama Šepetku a 19. októbra sa vzdal kandidatúry Ján Struk, ktorého nominovala Strana moderného Slovenska.

Odporúčame:
Očovan nedoručil protikorupčnú zmluvu, strana NAJ ho stiahla z volieb banskobystrického župana

Pre voľby predsedu bolo pôvodne zaregistrovaných 15 kandidátov. V sobotu 4. novembra si môžu voliči vyberať spomedzi dvanástich kandidátov.

Viac k témam: Jozef Bobík, KSK Košický samosprávny kraj, Župné voľby do VÚC 2017
Zdroj: Webnoviny.sk – Jozef Bobík je tretím kandidátom, ktorý vzdal boj o miesto košického župana © SITA Všetky práva vyhradené.

31. októbra 2017

Odporúčané články