Johaugová deklasovala konkurenciu na Holmenkollene

Nórky opäť potvrdili, že doma nemajú na ‚maratónskej‘ vzdialenosti konkurenciu.OSLO/HOLMENKOLLEN 7. februára (WebNoviny.sk) – Suverénnym víťazstvom Nórky Therese Johaugovej sa skončili preteky na 30 km klasickou technikou s hromadným štartom v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach v Osle-Holmenkollene. Vedúca žena celkovej klasifikácie Svetového pohára v pretekoch, ktoré sprevádzala hustá hmla, deklasovala konkurenciu. Druhú vo výsledkovom poradí, krajanku Ingvild Flugstad Östbergovú, zdolala o 3:46,5 min.

Nórske stupne víťazov pokazila tretím miestom Fínka Anne Kyllönenová (+4:16,0). Johaugová nadviazala v Osle-Holmenkollene na svoj triumf z roku 2013, vtedy sa však bežalo voľnou technikou. Pre 27-ročnú Johaugovú to bol 39. individuálny triumf v pretekoch Svetového pohára, spolu so štafetovými dvanásty v tejto sezóne. Víťazka nedávneho Tour de Ski zvýšila svoj náskok na čele SP pred krajankou Ingvild Flugstad Östbergovou na 172 bodov a jej na najlepšej ceste získať veľký glóbus.

Nórky opäť potvrdili, že doma nemajú na „maratónskej“ vzdialenosti konkurenciu. Zatiaľ poslednou cudzinkou, ktorá zvíťazila na 30 km v nórskej metropole, bola v roku 2008 Ukrajinka Valentina Ševčenková. Domáce pretekárky teda natiahli víťaznú sériu v Osle-Holmenkollene na 8 pretekov.