Johannes Thingnes Bö vyhral preteky biatlonistov s hromadným štartom v Le Grand Bornand

22.12.2019 (Webnoviny.sk) – Johannes Thingnes Bö sa stal víťazom nedeľňajších pretekov s hromadným štartom na 15 km v rámci 3. kola Svetového pohára biatlonistov 2019/20 vo francúzskom stredisku Le Grand Bornand. Dvadsaťšesťročný Nór na trati od úvodných metrov dominoval a triumfoval s náskokom 42 sekúnd pred druhým domácim Emilienom Jacquelinom.

Tretiu priečku obsadil Nór Tarjei Bö s odstupom 52 sekúnd. Zaujímavosťou je, že Nóri a Francúzi si medzi sebou podelili prvých šesť pozícií.

Mladší z bratov Böovcov predviedol tradične najrýchlejší beh a dopustil sa jedinej streleckej chyby, keď mu uletel výstrel na tretej položke.

Rodák zo Strynu si pripísal 43. individuálne víťazstvo v kariére a poistil si prvú priečku v celkovom hodnotení Svetového pohára. V Le Grand Bornand sa prezentoval vo výbornej forme, keďže v šprinte bol štvrtý a v sobotu ovládol stíhacie preteky.

Preteky s hromadným štartom v Le Grand Bornand boli bez účasti slovenských biatlonistov. Na štartovú listinu sa dostalo 25 najlepších mužov podľa poradia vo Svetovom pohári, ďalší piati si zabezpečili miestenku na základe výsledkov z tohtotýždňového šprintu a stíhačky.

Svetový pohár v biatlone 2019/2020

3. kolo – Le Grand Bornard (Fr.) – nedeľa

Preteky s hromadným štartom mužov na 15 km: 1. Johannes Thingnes Bö (Nór.) 41:36,3 min (1), 2. Emilien Jacquelin (Fr.) +42,1 s (1), 3. Tarjei Bö (Nór.) +51,8 (1), 4. Quentin Fillon Maillet (Fr.) +1:03,3 min (2), 5. Martin Fourcade (Fr.) +1:05,0 (1), 6. Johannes Dale (Nór.) +1:51,9 (2)

Viac k témam: biatlon, Svetový pohár v biatlone
Zdroj: Webnoviny.sk – Johannes Thingnes Bö vyhral preteky biatlonistov s hromadným štartom v Le Grand Bornand © SITA Všetky práva vyhradené.