Islamský štát vyzval po útokoch v Bruseli na džihád

Islamský štát upozorňuje, že Belgicko je súčasťou koalície bojujúcej proti militantom na Blízkom východe.Káhira 24. marca (WebNoviny.sk) – Extrémistická skupina Islamský štát (IS) zverejnila dnes na sociálnych sieťach videozáznam, kde vyzýva svojich stúpencov na vyhlásenie víťazstva a džihádu po utorňajších bombových útokoch v Bruseli. Informuje tom agentúra Reuters.

VŠETKO O TERORISTICKOM ÚTOKU V BRUSELI

Vo zverejnenom videu IS upozorňuje, že Belgicko je súčasťou koalície bojujúcej proti militantom na Blízkom východe. Po boku bojovníkov skupiny IS sa cvičili tiež organizátori a páchatelia teroristických útokov v Paríži, pri ktorých vlani v novembri zahynulo 130 ľudí.

Obrazom: Teroristický útok v Bruseli

„Križiacke lietadlá vrátane belgických pokračujú v bombardovaní moslimov v Iraku a Levante vo dne i v noci,“ hovorí sa vo videu. „Každý moslim, ktorý dobre ovláda históriu islamu, vie, že svätá vojna proti neveriacim je neoddeliteľnou súčasťou islamu, a každý, kto číta históriu, to bude vedieť.“

Teror v Bruseli:

Online reportáž – 22. marec

Online reportáž – 23. marec

Online reportáž – 24. marec

Islamský štát kontroluje rozľahlé časti Iraku a Sýrie, pôsobí tiež v Líbyi a na egyptskom Sinajskom polostrove.

Atentáty na bruselskom letisku Zaventem a na stanici metra Maelbeek si vyžiadali 31 obetí na životoch a vyše 300 zranených. K týmto incidentom sa prihlásili práve extrémisti z IS.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

24. marca 2016

Odporúčané články