Islamistický magazín oslavuje páchateľov atentátov v Bruseli

Dábik vyzdvihuje aj bratov Ibrahima a Khalida Bakraouiovcov, ako kľúčových aktérov novembrových atentátov v Paríži.BRUSEL 13. apríla (WebNoviny.sk) – Internetový mesačník Islamského štátu (IS/Dáiš) vo svojom najnovšom vydaní oslavuje páchateľov teroristických útokov v Bruseli, pri ktorých 22. marca zahynulo 32 ľudí.

TERORISTICKÝ ÚTOK V BRUSELI

Súčasne vyzdvihuje dvojicu ich páchateľov, bratov Ibrahima a Khalida Bakraouiovcov, ako kľúčových aktérov novembrových atentátov v Paríži. Informovala o tom v stredu agentúra AP, podľa ktorej sa extrémistická islamistická skupina Dáiš prihlásila k zodpovednosti za oba útoky v spomínaných západoeurópskych metropolách.

TERORISTICKÝ ÚTOK V PARÍŽI

„Všetky prípravy na útoky v Paríži a Bruseli“ začali Ibrahim El Bakraouim (30) so svojím bratom Khalidom (27), napísal Dábik. „Títo dvaja bratia zhromaždili zbrane a výbušniny,“ dodal magazín. Podľa neho k útokom v Paríži došlo práve vďaka Bakraouiovcom.

Dábik tiež napísal, že Khalid Bakraoui mal sen, ktorý „ho motivoval k spáchaniu ďalšej mučeníckej operácie (istišhád)“. Tento mladší z bratov Bakraouiovcov sa 22. marca v rannej špičke odpálil vo vlakovej súprave v bruselskom metre, pričom zahynulo 16 ľudí.

Niekoľko desiatok minút predtým bol jeho starší brat jedným z dvojice samovražedných atentátnikov, ktorí aktivovali kufríkové bomby na bruselskom letisku Zaventem. Explózie si tam vyžiadali životy 16 ľudí. Ďalšie desiatky ľudí utrpeli zranenia. Dábik súčasne potvrdil zistenia belgických a francúzskych vyšetrovateľov ohľadom druhého atentátnika z bruselského letiska, ktorým bol Najim Laachraoui. Dábik totiž informoval, že Laachraoui vyrobil výbušniny použité pri oboch sériách atentátov – v Bruseli i v Paríži.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. apríla 2016

Odporúčané články