Islamisti ostreľovali štvrť so školami, zomreli študentky

Sýrske štátne médiá uviedli, že zahynulo deväť dievčat. Dodali, že "strely vypálené teroristami" zasiahli oblasť mesta kontrolovanú vládou prezidenta Bašára Asada. Damask 22. decembra (WebNoviny.sk) – Militanti extrémistickej organizácie Islamský štát (IS) ostreľovali dnes štvrť so školami v meste Dajr az-Zaur na východe Sýrie, zabili najmenej deväť študentiek a zranili približne 20 ďalších ľudí. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na ľudskoprávnu organizáciu Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) so sídlom v Británii.

Sýrske štátne médiá uviedli, že zahynulo deväť dievčat. Dodali, že „strely vypálené teroristami“ zasiahli oblasť mesta kontrolovanú vládou prezidenta Bašára Asada. Dajr az-Zaur je metropolou rovnomennej provincie, ktorá je prevažne v rukách bojovníkov Islamského štátu.

SOHR, ktoré sýrsky konflikt monitoruje prostredníctvom informátorov priamo na bojiskách, uviedlo, že počet mŕtvych bude pravdepodobne ešte stúpať. Dodalo, že dlhé mesiace intenzívneho ostreľovania mesta si už vyžiadali desiatky ľudských životov a ranených.

Školy v Sýrii sa často stávajú terčom násilia, upozornilo SOHR. Minulý týždeň intenzívne vzdušné a raketové útoky na školskú štvrť a ďalšie časti na predmestiach Damasku, ovládaných povstalcami, zabili desiatky ľudí.
V ten istý deň minulého týždňa štátne médiá informovali, že mínometné útoky zacielené na obytné štvrte metropoly Damask usmrtili troch ľudí a zranili najmenej ďalších 30 osôb, väčšinou študentov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. decembra 2015

Odporúčané články