Ikona Barcelony spochybňuje štýl trénera Mourinha

Víťazenie za každú cenu nie je pre bývalého lídra Barcelony Xaviho Hernándeza ‚pravé orechové‘.BRATISLAVA 28. decembra (WebNoviny.sk) – Ikona futbalovej Barcelony a jeden z jej bývalých lídrov Xavi Hernández vyjadril pochybnosti o trénerskej filozofii Josého Mourinha, ktorý sa nedávno porúčal z lavičky londýnskej Chelsea. Taktika portugalského kouča víťaziť za každú cenu podľa niekdajšieho španielskeho reprezentanta nie je ten pravý spôsob, ako pristupovať k futbalu.

Xavi mal skúsenosti s Mourinhom počas jeho pôsobenia v Reale Madrid v rokoch 2010 – 2013. „Za každú cenu chcel vždy vyhrať a to ukazuje, aký má postoj k veciam. Rešpektujem jeho filozofiu, ale to neznamená, že vyznávam rovnaký herný štýl. U mňa účel nie vždy svätí prostriedky. Mourinho dosiahol veľké veci, ale futbal vidím iným spôsobom ako on,“ povedal Xavi pre portugalský denník Record.

Tridsaťpäťročný Xavi Hernández odišiel z Barcelony po uplynulej sezóne, momentálne pôsobí v katarskom tíme Al Sadd. Rodák z Terrassy je majstrom sveta z roku 2010 a dvojnásobným majstrom Európy (2008, 2012). S Barcelonou má okrem iného na konte osem majstrovských titulov a štyri trofeje z Ligy majstrov. Informoval portál ESPN.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

28. decembra 2015

Odporúčané články