Identifikovali páchateľov útokov na bruselskom letisku

Ide o dvoch Bruselčanov, ktorí boli známi polícii. Brusel 23. marca (WebNoviny.sk) – Teroristické útoky na bruselskom letisku Zaventem vykonali bratia Khalid a Brahim Bakraouiovci. Informovala o tom v stredu belgická televízia RTBF s odvolaním sa na policajné zdroje. Ide o dvoch Bruselčanov, ktorí boli známi polícii, ale len pre páchanie závažnej trestnej činnosti, nie kvôli podozreniu z terorizmu.

VŠETKO O TERORISTICKOM ÚTOKU V BRUSELI

RTBF ďalej informovala, že Khalid Bakraoui na falošný doklad totožnosti prenajal byt na Rue du Dries v bruselskej štvrti Forest, kde sa uplynulý týždeň počas policajnej razie odohrala prudká prestrelka. Vďaka tejto operácii sa koncom týždňa podarilo dolapiť Salaha Abdeslama, jediného zo žijúcich predpokladaných účastníkov vlaňajších teroristických útokov v Paríži. Belgický denník La Derniére Heure nedávno ako prvý naznačil rolu, ktorú obaja bratia zohrávali v teroristickej bunke súvisiacej s prípadom Salaha Abdeslama.

Obrazom: Teroristický útok v Bruseli

Niekoľko hodín po utorkových explóziách v Bruseli belgická polícia vyhlásila pátranie po mužovi, o ktorom sa predpokladá, že mohol byť spolupáchateľom útoku na bruselskom letisku Zaventem. Televízia RTL informovala, že ide o muža tureckého pôvodu vo veku 22 rokov. Je majiteľom auta značky Audi S4 s belgickým evidenčným číslom, po ktorom polícia tiež pátra. Muž je belgickým tajným službám známy od vlaňajšieho apríla, keď v spoločnosti niekoľkým mladých ľudí vycestoval do Saudskej Arábie.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. marca 2016

Odporúčané články