IBM kúpila spoločnosť Ustream

BRATISLAVA 22. januára (WBN/PR) – Spoločnosť IBM kúpila spoločnosť Ustream, poskytovateľa cloudových služieb a video streamingových služieb. Najnovšia akvizícia rozšíri cloudové služby spoločnosti IBM o platformu na streamovanie videa. Finančné podmienky transakcie neboli zverejnené.

Ustream poskytuje pomocou svojej platformy streamingové služby firmám a vysielateľom všetkých veľkostí, od organizátorov koncertov až po veľké korporácie. Medzi zákazníkov spoločnosti Ustream patria aj firmy ako Samsung, Facebook, Nike, televízny kanál Discovery Channel či americký Národný úrad pre letectvo a vesmír – NASA.

Ustream sa stane súčasťou novej divízie IBM Cloud Video Services. Súčasťou portfólia služieb spoločnosti Ustream je aj platforma pre developerov. Táto platforma dovoľuje svojim zákazníkom vytvárať vlastné videoaplikácie, ktoré následne umožnia ich používateľom spustenie videa na akomkoľvek zariadení. Vývojárska platforma Ustream tiež umožní svojim zákazníkom vkladať videá bezpečne a spoľahlivo do ľubovoľnej aplikáie.

„Vytvorili sme platformu na vysielanie videa, ktorú môžu zákazníci ľahko využívať, a napriek tomu je vysoko škálovateľná, bezpečná a výkonná. A to sú práve tie prvky, ktoré z nás robia ideálny doplnok cloudového portfólia spoločnosti IBM,“ povedal pri tejto príležitosti Brad Hunstable, generálny riaditeľ spoločnosti Ustream. Spoločnosť Ustream má centrálu v americkom San Franciscu, vývojové centrum v Budapešti a dátové centrá v San Jose, Amsterdame a Tokyu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. januára 2016

Odporúčané články