Hrozivé video Islamského štátu, toto plánuje v Európe

V zázname sú použité aj zábery z brutálnych vrážd rukojemníkov sprevádzané nábožnou piesňou vyzývajúcou moslimov na útoky na ‚národy kríža‘, ktoré majú byť pomstou za americké nálety v Iraku a Sýrii. Okrem iného video obsahuje aj videosimuláciu padajúcej Eiffelovej veže v Paríži a útoku na britský parlament.LONDÝN 5. apríla (WebNoviny.sk) – Extrémistická organizácia Islamský štát (IS) zverejnila nové propagandistiské video, v ktorom hrozí teroristickými útokmi na Londýn, Berlín alebo Rím. Informoval o tom v utorok na svojej internetovej stránke denník Independent.

Odporúčame:

Islamský štát údajne plánuje chemický útok na Britániu

Vo videu s titulom „Bojujte proti nim, Alah ich potrestá vašimi rukami“, vyzýva IS extrémistov, aby „zabíjali (neveriacich) všade, kde na nich natrafia“. Vo videu sa objavujú zábery z útokov v Paríži, Bruseli, ako aj z 11. septembra 2001, ktoré rozprávač nazýva „varovným odkazom“ pre krajiny, ktoré bojujú proti tzv. Islamskému štátu.

„Ak to včera bol Paríž a dnes Brusel, len Alah vie, kde to bude zajtra,“ povie po anglicky rozprávač na novom videu IS. „Môže to byť Londýn alebo Berlín alebo Rím,“ dodá.

V zázname sú použité aj zábery z brutálnych vrážd rukojemníkov sprevádzané nábožnou piesňou vyzývajúcou moslimov na útoky na „národy kríža“, ktoré majú byť pomstou za americké nálety v Iraku a Sýrii. Okrem iného video obsahuje aj videosimuláciu padajúcej Eiffelovej veže v Paríži a útoku na britský parlament.

Video nie je vhodné pre maloletých a slabšie povahy

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. apríla 2016

Odporúčané články