HOTEL ZOCHOVA CHATA**** oslávi piate výročie od otvorenia

BRATISLAVA 23. marca (WBN/PR) – 4. apríla oslávi Hotel Zochova chata **** piate výročie vo svojej novodobej histórii. Pri tejto príležitosti sa v priestoroch hotela uskutočnia cez víkend 9.- 10. apríla 2016 Dni otvorených dverí so sprievodnými aktivitami.

Hotel Zochova chata **** otvoril dvere pre prvých hostí 4. apríla 2011.História pôvodnej Zochovej chaty sa však začala oveľa skôr – už koncom apríla 1933. Bola to prvá turistická chata v Malých Karpatoch, ktorú vybudoval Klub československých turistov. V tom čase mala dve spoločné nocľahárne s 25 posteľami, 6 štvorposteľových izieb, dve umyvárne a WC. Poplatok za nocľah bol 5 Kčs. Názov dostala po evanjelickom kňazovi a politikovi Samuelovi Zochovi, ktorý bol v čase jej otvorenia bratislavským županom. Po jej privatizácii na začiatku 90. rokov 20. storočia a dlhom období stagnovania ju v roku 2007 odkúpil investor Ing. Peter Macháč, ktorý sa rozhodol pre kompletnú rekonštrukciu s prístavbou, čím z nej spravil moderný 4* hotel vhodný aj pre najnáročných zákazníkov. Investícia presiahla sumu 10 mil. eur.

V priebehu piatich rokov bol hotel miestom konania takmer 4000 skupinových podujatí ako sú konferencie, semináre, teambuildingy a svoje „áno“ si tu povedalo viac ako 80 manželských párov. Do dnes v Hoteli Zochova chata **** prenocovalo 65 500 hostí v 39 800 izbách. Najčastejšími návštevníkmi sú Slováci a Česi, ale výnimočnosťou nie sú ani hostia zo vzdialených krajín ako Brazília, Austrália, Japonsko. Najobľúbenejšími jedlami v reštaurácii sú slovenské špeciality ako pečená kačica s červenou kapustou a lokšami, karpatské bravčové medajlónky pečené v slanine s dubákovou omáčkou, podávané s domácou žemľovou knedľou a vo Furmanskej krčme sú to tradičné bryndzové halušky. Celkovo sa počas piatich rokov vydalo z kuchyne viac ako 725 000 porcií jedla.

„Snažíme sa neustále zlepšovať kvalitu našich služieb a zariadenia na základe najnovších svetových trendov a požiadaviek našich hostí. Za posledné obdobie sme investovali hlavne do rozšírenia wellness zóny, vonkajších oddychových priestorov, pribudla tiež exteriérová sauna a vírivka. Aj v tomto roku plánujeme ďalšie investície, ktoré si však necháme ako prekvapenie pre našich hostí.

Aktuálne pracujeme na novej komunikačnej stratégii „Miesto plné príbehov“, kde máme v pláne zozbierať nezabudnuteľné spomienky a zážitky našich hostí z minulej aj súčasnej éry hotela, čím vytvoríme jedinečnú kroniku viacmako 80-ročnej histórie hotela a budeme ju budovať ďalej,“ povedala generálna riaditeľka hotela Zuzana Zadňančinová. „Som rada, že naša snaha má pozitívnu odozvu, o čom svedčia viaceré ocenenia, ale hlavne spokojnosť našich hostí, ktorí sa k nám radi vracajú,“ dodala riaditeľka.

Podľa nedávneho hodnotenia TREND TOP Reštaurácie a hotely 2016 Hotel Zochova chata **** obsadil 1. miesto v kategórii 4* hotelov celého Slovenska a 1. miesto v kategórii všetkých hotelov Bratislavského kraja. Je tak na 3. mieste medzi všetkými hotelmi na Slovensku. Šéfkuchár hotela Peter Rupčík patrí medzi 20 TREND Top šéfkuchárov 2016. Generálna riaditeľka Zuzana Zadňančinová bola zaradená medzi 10 najlepších hotelierov za rok 2014 v súťaži Hotelier roka, ktorá je projektom Zväzu hotelov a reštaurácií. Hotel dlhodobo získava skvelé recenzie aj od cestovateľov, za čo mu TripAdvisor® udelil Certifikát výnimočnosti. Na Booking.com má Hotel Zochova chata **** tiež výborné hodnotenie 9,2 bodu.

Prí príležitosti 5. výročia sa v hoteli uskutoční viacero podujatí. Cez víkend 9. a 10. apríla bude hotel otvorený pre širokú verejnosť. Tí, ktorí plánujú svadbu, si môžu prísť pozrieť vzorový set-up miestnosti, dekoráciu svadobného stola, dať sa nalíčiť a k dispozícii budú pracovníci hotela, ktorí radi odpovedia na všetky otázky. Nebudú chýbať ani sprievodné podujatia ako wellness day s prezentáciou produktov Thalgo a Terraké, vzorové masáže, živá hudba či narodeninový bufet s krájaním narodeninovej torty.

V termíne od 8. – 13. apríla ponúka hotel zvýhodnený pobytový balíček s benefitmi ako neskorý check-out, nápoj na privítanie či zľavu na ponuku sezónnych masáží a procedúr.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. marca 2016

Odporúčané články