Hossa nemá ideálnu sezónu, ale verí v magickú päťstovku

Ak Marián Hossa nepodlezie rokmi nastavenú latku, dosiahne 500 gólov v NHL ešte v tejto sezóne.CHICAGO 17. marca (WebNoviny.sk) – Ani v jednej z predchádzajúcich 16 sezón v NHL slovenský hokejista Marián Hossa nestrelil menej ako 15 gólov. Ak nastavenú latku nepodlezie ani v tomto súťažnom ročníku, dočká sa prekonania magickej hranice 500 gólov. Takto to vyzerá jednoducho, ale nie je. Po mesačnom výpadku pre zranenie sa zdalo, že to už skúsený útočník Chicaga nestihne. V stredu proti Philadelphii však dosiahol 11. gól sezóny a 497. zásah kariéry.

Odporúčame:

Video: Hossa skóroval v oslabení, ale Chicago prehralo

V NHL chystajú zmenu, má priniesť viac gólov

Do konca základnej časti NHL má 11 zápasov, aby dosiahol tri góly a dotiahol to do päťstovky. „Ak mám pravdu povedať, ani som o tom poriadne nerozmýšľal, nechcel som to zbytočne nosiť v hlave, ale možno by som mal,“ cituje Mariána Hossu denník Chicago Tribune ešte spred súboja proti Philadelphii, ktorý Chicago prehralo 2:3.

Tridsaťsedemročný krídelník priznal, že táto sezóna nie je pre neho zďaleka ideálna. V drese obhajcu Stanleyho pohára dosiaľ odohral 57 z celkového počtu 71 zápasov, trápili ho zranenia aj pokles formy. „Nebol som taký produktívny, ako by som chcel. Samozrejme, boli tam aj zranenia a opätovné návraty na ľad. Musím sa však dívať dopredu,“ vravel Hossa.

Video: Gól Mariána Hossu do siete Philadelphie Flyers

Podľa denníka Nový Čas držiteľ troch prsteňov za víťazstvo v Stanleyho pohári pred naháňaním 500-gólovej hranice dal prednosť dôkladnému doliečeniu zranenia. „Všetko bolo na mne. Rátali so mnou do zostavy, ale len vtedy, ak by som sa cítil stopercentne. Keďže to tak ešte nebolo, vynechal som ďalšie dva zápasy. Nechcel som zbytočne riskovať obnovenie zranenia kolena. Preto som návrat odsunul na neskôr,“ citoval Mariána Hossu Nový Čas. Na tému prekonania 500 gólov dodal: „Bolo by pekné, keby sa mi to podarilo ešte v tejto sezóne.“

Hossa je v Chicagu napriek momentálne nižšej produktivite stále členom prvých dvoch formácií. Pre jeho univerzálnosť a „obojsmernosť“ je často využívaný aj počas presilových a hier a oslabení.

Video: Chicago v stredu podľahlo ‚letcom‘ 2:3

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. marca 2016

Odporúčané články