Holanďanka Kiki Bertensová uspela vo finále turnaja WTA v Soule, získala siedmy kariérny titul

SOUL 23. septembra (WebNoviny.sk) – Holandská tenistka Kiki Bertensová sa stala víťazkou dvojhry na turnaji WTA International Korea Open v kórejskom Soule, keď v pozícii druhej nasadenej zdolala vo finále Austrálčanku Alju Tomljanovičovú 7:6 (2), 4:6, 6:2 za 144 minút. Dvadsaťšesťročná hráčka dosiahla v tejto sezóne už tretí titul z podujatí na hlavnom ženskom okruhu a v kariére ich nazbierala dovedna sedem.

Odporúčame:
Plíšková hladko zvíťazila na turnaji WTA v Tokiu, vo finále si poradila s domácou Osakovou

Rodáčka z Wateringenu zvládla aj druhý vzájomný duel s Tomljanovičovou a nechala tým zabudnúť na skorý odchod z grandslamového US Open, s ktorým sa rozlúčila už po treťom kole. Naopak, sklamanie zavládlo na strane Austrálčanky s chorvátskymi koreňmi, pretože tá neuspela ani v treťom finále na turnajoch WTA a stále čaká na premiérový titul z dvojhry.

WTA International Korea Open

dvojhra – finále

Kiki Bertensová (Hol.-2) – Alja Tomljanovičová (Aus.) 7:6 (2), 4:6, 6:2 za 144 minút

Viac k témam: Kiki Bertensová
Zdroj: Webnoviny.sk – Holanďanka Kiki Bertensová uspela vo finále turnaja WTA v Soule, získala siedmy kariérny titul © SITA Všetky práva vyhradené.