Hokejisti Slovana prehrali v Omsku, domáci Avangard strelil päť gólov

OMSK 5. novembra (WebNoviny.sk) – Hráči Slovana Bratislava podľahli v Omsku domácemu Avangardu 1:5 v nedeľňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). V rámci štvorzápasového „tripu“ na ľade súperov je to pre „belasých“ druhá prehra, neuspeli aj v stredu 1. novembra na úvod v kazašskej Astane s Barysom (2:5), o dva dni neskôr v piatok však triumfovali proti Jugre Chanty-Mansijsk (4:2).

Omsk sa proti Slovanu ujal vedenia v prvej tretine, keď v 19. min využil presilovku kapitán Avangardu Jevgenij Medvedev. Krátko predtým oslabil hosťujúci tím kanadský zadák Simon Després, ktorý za seknutie dostal trest na 5 minút a do konca stretnutia.

Odporúčame:
HC Slovan Bratislava sa zaujíma o Hrivíka, rozhodnutie je na ňom

Slovanu sa podarilo vyrovnať v 27. min: akciu Kanaďana Zacha Boychuka a jeho prihrávku zužitkoval český útočník Jan Buchtele – 1:1. Do kabín na druhú prestávku však odchádzali spokojnejší favorizovaní domáci hokejisti, v 34. min skóroval Michail Fisenko. Nádej na bodový zisk pre slovenského účastníka nadnárodnej súťaže definitívne zhasla, keď v tretej tretine za 84 sekúnd hostia dva razy inkasovali. Najskôr sa presadil v 46. min Maxim Minejev a následne aj Kirill Semionov – 4:1. Gólový účet duelu stanovil v 57. min domáci strelecky disponovaný zadák Jevgenij Medvedev. Omsk zdolal „belasých“ aj v druhom vzájomnom dueli v tejto sezóne KHL, začiatkom septembra (5. 9.) uspel aj v hlavnom meste Slovenska – vtedy 4:1.

Slovan Bratislava má v tejto sezóne na konte 8 víťazstiev a 22 prehier. V tabuľke Západnej konferencie patrí Slovanu predposledné 12. miesto s 28 bodmi (skóre 60:102). Na ôsmu pozíciu, ktorá zaručí účasť v play-off, má štrnásťbodové manko. Nasledujúci duel čaká „belasých“ v utorok 7. novembra v Novosibirsku proti domácemu Sibiru, týmto duelom uzavrú zverenci trénera Eduarda Zankovca štvorzápasový výjazd na klziskách súperov.

KONTINENTÁLNA HOKEJOVÁ LIGA (KHL)

sobota

Avangard Omsk – HC Slovan Bratislava 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
Góly: 19. J. Medvedev (Stas, Everberg), 34. Fisenko (Kugryšev, J. Medvedev), 46. Minejev (Kugryšev, Michejev), 47. K. Semionov (Petersson, Lisov), 57. J. Medvedev (Kugryšev, Meňšikov) – 27. Buchtele (Z. Boychuk)
Vylúčení: 2:2 na 2 min, navyše: 18. Després (Slovan) 5+DKZ za seknutie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman, Sergejev – Šišlo, Ivanov, 8270 divákov

Zostavy:
Omsk: Šilin – Čudinov, Ahnelöv, Minejev, Martynov, J. Medvedev, Meňšikov, M. Berezin, Lisov – Purcell, K. Semionov, Petersson – Michejev, Fisenko, Kugryšev – Everberg, Stas, A. Kovaľov – Žukenov, Chochriakov, Fajzullin
Slovan Bratislava: Mazanec – Ebert, Sersen, Després, Meszároš, T. Voráček, Švarný, C. Barker – Colby Genoway, Z. Boychuk, Buchtele – Řepík, Viedenský, L. Kašpar – Skalický, A. Šťastný, Ščerbatov – Michal Hlinka, Sádecký, T. Hrnka

Viac k témam: HC Slovan Bratislava, hokej, KHL, Slovan v KHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Hokejisti Slovana prehrali v Omsku, domáci Avangard strelil päť gólov © SITA Všetky práva vyhradené.