Hlina mieri do KDH, chce kandidovať za predsedu

KDH po neúspechu vo voľbách bude voliť nové vedenie na sneme, ktorý by mal byť 11. júna. BRATISLAVA 10. apríla (WebNoviny.sk) – Exposlanec parlamentu Alojz Hlina v pondelok sa vzdá funkcie predsedu strany Občania, vystúpi z nej a podá si prihlášku do KDH. Podľa stanov hnutia o záujemcoch o členstvo v KDH, ktorí prichádzajú z inej strany, rozhoduje predsedníctvo hnutia. Ako povedal dnes pre agentúru SITA Hlina, ak ho do hnutia prijmú, na júnovom sneme bude kandidovať na predsedu KDH. Predsedníctvo by sa malo jeho prihláškou zaoberať v pondelok 18. apríla.

Hlina chce požiadať o vstup do KDH moderne. Prihlášku pošle od bratislavského pamätníka Antona Bernoláka elektronicky. Hlina chce na základoch KDH vybudovať modernú konzervatívnu stranu ľudového typu. Iba tak podľa neho KDH môže uspieť.

Hlina v marcových voľbách kandidoval za KDH. Hnutie sa však prvýkrát vo svojej histórii do NR SR nedostalo. Počas volebného obdobia Hlina so svojou stranou Občania uzavrel s KDH dohodu o spolupráci. Vstúpil tiež do poslaneckého klubu hnutia.

KDH po neúspechu vo voľbách bude voliť nové vedenie na sneme, ktorý by mal byť 11. júna. Súčasné vedenie na čele s Jánom Figeľom totiž po volebnom fiasku ohlásilo, že sa vzdáva funkcií.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. apríla 2016

Odporúčané články