HC Slovan Bratislava okorenil svoj návrat do Tipsport ligy víťazstvom na ľade HC Košice

12.9.2019 (Webnoviny.sk) – Hokejisti Slovana Bratislava sa po sedemročnej prestávke vrátili do najvyššej slovenskej súťaže víťazne. V očakávanom súboji prvého kola triumfovali v košickej Steel aréne tesne 2:1 a pripísali do tabuľky prvé tri body.

Úvodný gól sezóny 2019/2020 zaznamenal obranca Martin Štajnoch a víťazný presný zásah ide na konto útočníka Radovana Bondru.

Čestný gól domáceho tímu strelil v 56. min Michal Chovan. Medzi hrdinov stretnutia patril aj niekdajší košický brankár Vladislav Habal, ktorý zlikvidoval až 32 streleckých pokusov bývalých spoluhráčov.

Domáci nezlomili streleckú smolu

Do zápasu vstúpili o niečo aktívnejšie Košičania, ale nepodarilo sa im otvoriť skóre. Naopak, v 11. min inkasovali ako prví, keď presilovú hru využil Martin Štajnoch.

Odchovancovi prievidzkého hokeja pomohol aj smolný teč Patrika Kocha, ktorý pomýlil brankára Andreja Košarišťana. V druhej tretine „belasí“ zvýšili svoj náskok zásluhou Radovana Bondru, ktorý sa v polovici duelu najlepšie zorientoval v priestore pred bránkou.

V prostrednej časti mali domáci veľkú šancu skórovať v 84 sekúnd trvajúcej presilovke piatich proti trom, ale napriek tlaku nezlomili streleckú smolu.

Košice už v závere nedokázali vyrovnať

Slovan vývoj tretej tretiny dlho kontroloval, ale presne päť minút pred koncom riadneho hracieho času potešil zaplnený košický štadión Michal Chovan. Bývalý útočník Zvolena prešiel do útočného pásma a šikovnou strelou spoza obrancu Andreja Meszároša skóroval.

„Oceliarov“ následne zabrzdilo vylúčenie za príliš veľa hráčov na ľade, v závere sa ešte dostali k hre bez brankára, ale vyrovnať už nedokázali. Obrovskú šancu spálil desať sekúnd pred koncom Martin Belluš, ktorý z tesnej blízkosti našiel len Habalovu lapačku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Tipsport liga (1. kolo): HC Košice – Slovan Bratislava (fotografie)

Hokej – Tipsport liga 2019/2020 – 1. kolo – štvrtok:

HC Košice – HC Slovan Bratislava 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly a asistencie: 56. M. Chovan (T. Slovák) – 11. M. Štajnoch (Meszároš, Abdul), 30. R. Bondra (Š. Petráš, Urbánek)

Zdroj: Webnoviny.sk – HC Slovan Bratislava okorenil svoj návrat do Tipsport ligy víťazstvom na ľade HC Košice © SITA Všetky práva vyhradené.