Hasiči v Trenčíne likvidovali požiar výrobnej haly, plamene sa rozšírili aj na strechu

511412_6519df4885f4d585830322 676x393.jpg

2.10.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 2. októbra, 15:46

Takmer päť desiatok profesionálnych a dobrovoľných hasičov zasahovalo pri nedeľňajšom večernom požiari technologického zariadenia vo výrobnej hale v Trenčíne. Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva HaZZ v Trenčíne Marián Petrík, udalosť sa zaobišla bez zranení.

Horela aj strecha

Hasičom požiar na ulici K výstavisku nahlásili krátko po 19:00. „Požiarom bola zasiahnutá výrobná linka galvanizovne, pričom plamene sa postupne rozšírili aj na strechu postihnutého objektu. Priestor haly bol silno zadymený,“ uviedol Petrík.

Hasiči zasahujúci v dýchacích prístrojoch nasadili za účelom lokalizácie požiaru a ochladzovania okolia požiariska postupne jedenásť hasebných a jeden lafetový prúd. Po lokalizácii požiaru hasiči vo vnútorných priestoroch haly požiar likvidovali dvoma hasebnými prúdmi s ťažkou penou a pomocou práškových hasiacich prístrojov.

Ovzdušie znečistené nebolo

Počas zásahu vykonávali hasiči v okolí požiariska priebežný monitoring ovzdušia, pričom počas meraní neboli zaznamenané zvýšené hodnoty znečistenia ovzdušia. Po likvidácii požiaru krátko po 22:00 požiarisko hasiči skontrolovali a miesto udalosti odovzdali zástupcom spoločnosti.

„Pri udalosti sa nikto nezranil, príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania expertíznou skupinou z Požiarno-technického a expertízneho ústavu Ministerstva vnútra SR,“ dodal Petrík.

Obhliadku miesta činu v pondelok vykonáva aj polícia za prítomnosti experta z Prezídia Policajného zboru.

Pravdepodobnou príčinou požiaru bol skrat elektriny. Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia, škoda spôsobená požiarom zatiaľ nebola presne vyčíslená,“ uviedla k prípadu trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti.

Viac k témam: Dobrovoľní hasiči, Hasiči, hovorca Krajského riaditeľstva HaZZ v Trenčíne, Požiar
Zdroj: SITA.sk – Hasiči v Trenčíne likvidovali požiar výrobnej haly, plamene sa rozšírili aj na strechu © SITA Všetky práva vyhradené.

2. októbra 2023

Odporúčané články