Hasiči upozorňujú na zvýšené riziko vzniku požiaru na cintorínoch

353908_zj5a3420 640x420.jpg

BRATISLAVA 1. novembra (WebNoviny.sk) – V súvislosti so Sviatkom Všetkých svätých ako i Pamiatky zosnulých hrozí zvýšené riziko vzniku požiaru na cintorínoch. Upozorňuje na to Prezídium Hasičského a záchranného zboru. „Návštevníci ozdobujú hroby smútočnými vencami, kyticami a množstvom sviečok, ktoré zapaľujú v bezprostrednej blízkosti horľavých materiálov. Hrozí tak priame riziko vzniku a rýchleho rozšírenia požiaru,“ vysvetľujú na svojej facebookovskej stránke.

Odporúčame:
Aktualizované: Smrteľný úraz pri výstavbe tunela Višňové, robotníka privalil oceľový nosník

Hasiči preto odporúčajú neodhadzovať horiace zápalky na zem, dbať na bezpečnosť pri zapaľovaní sviečok, sviečky v plastových kahancoch neukladať príliš nahusto, zapálené sviečky ukladať v bezpečnej vzdialenosti od horľavých materiálov, ako sú vence, kytice, ikebany či stuhy a zvýšiť dohľad nad deťmi pohybujúcimi sa v blízkosti hrobov a centrálneho pomníka zosnulých.

Najviac požiarov na cintorínoch z dušičkového obdobia zaznamenali hasiči v roku 2014, keď vzniklo 15 požiarov a spôsobená škoda dosiahla 165 eur. Najvyššia škoda vznikla rok predtým. Hasiči vtedy zasahovali pri 14 udalostiach a výška škody sa vyšplhala na 375 eur. V posledných rokoch majú požiare na cintorínoch klesajúcu tendenciu, v roku 2016 zasahovali príslušníci HaZZ pri štyroch takýchto udalostiach.

Viac k témam: hasiši, požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – Hasiči upozorňujú na zvýšené riziko vzniku požiaru na cintorínoch © SITA Všetky práva vyhradené.

1. novembra 2017

Odporúčané články