Hantuchová prehrala v 1. kole hlavnej súťaže v Katoviciach

Daniela Hantuchová nestačila na lotyšskú tínedžerku Jelenu Ostapenkovú.KATOVICE 5. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prehrala za 57 minút 1:6, 1:6 s 18-ročnou 38. hráčkou renkingu Jelenou Ostapenkovou z Lotyšska nasadenou ako treťou v utorňajšom stretnutí 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA International Katowice Open v poľských Katoviciach (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch PlayFlex by PlayIt v hale).

Po svojom prvom podaní získala len 15 % takto rozohraných fiftínov, súperka 61 %. Zverenkyňa Giovanniho de Lorenziho Hantuchová nedokázala nadviazať na úspech 6:4, 6:4, ktorý proti tínedžerke dosiahla v januárovej kvalifikácii v Sydney.

Tridsaťdvaročná popradská rodáčka Hantuchová si odnáša prémiu 1925 USD brutto a aj so zarátaním úspešne zvládnutej kvalifikácie 19 bodov do svetového rebríčka, v ktorom figuruje na 183. mieste. Stále platí, že v 1. kole „main draw“ sa bývalá päťka hodnotenia dosiaľ naposledy presadila 21. júla 2015, keď v Istanbule zdolala domácu Caglu Büyükakcayovú.

V Katoviciach budú zo SR hrať aj obhajkyňa titulu Karolína Schmiedlová a Dominika Cibulková. Pre zranenie ľavého zápästia sa odhlásila Magdaléna Rybáriková.

Dvojhra – hlavná súťaž – 1. kolo:

Jelena Ostapenková (Lot.-3) – Daniela Hantuchová (SR) 6:1, 6:1 za 57 minút

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. apríla 2016

Odporúčané články