Habšuda v semifinále Tipsport ligy takmer prišiel o prst

Pre Miroslava Habšudu sa predčasne skončila sezóny 2015/2016. Mladý zvolenský bek sa približne v polovici piateho semifinálového zápasu proti Nitre ocitol v zápale hry na ľadovej ploche a jeden z domácich hráčov mu korčuľou pristúpil ruku. V banskobystrickej nemocnici ho operovali.NITRA 6. apríla (WebNoviny.sk) – Utorkový triumf hokejistov Zvolena na ľade Nitry 5:2 mal takmer veľmi trpkú príchuť. Dvadsaťtriročný obranca „bryndziarov“ Miroslav Habšuda totiž počas tohto stretnutia takmer prišiel o prst.

Mladý bek sa približne v polovici duelu ocitol v zápale hry na ľadovej ploche a jeden z domácich hráčov mu korčuľou pristúpil ruku. „Treba povedať, že situácia vyplynula z hry a nebol v tom žiadny úmysel nitrianskeho hráča,“ ozrejmil generálny manažér HKM Zvolen Milan Čanky, ktorý zraneného Habšudu viezol do nemocnice v Banskej Bystrici.

Ešte predtým lekári na nitrianskom zimnom štadióne zafixovali zranený prst dvoma stehmi, aby vydržal takmer hodinový transport. „Patrí sa mi poďakovať nitrianskym policajtom. Naháňali sme čas a hliadka pred štadiónom, ktorá mala na starosti autobus so zvolenskými fanúšikmi, nás s majákmi vyviedla spleťou áut k výjazdu z Nitry, čím nám ušetrila možno desiatky potrebných minút,“ opísal udalosti Čanky.

„V Banskej Bystrici sme boli za necelú hodinu a pre Mira už bolo všetko pripravené. Všetci zainteresovaní pristúpili k veci úplne profesionálne. Operácia trvala hodinu a pol. Hráčovi spájali nervy, šľachy aj cievy. Po náročnom zákroku je predpoklad, že Mirovi prst nielen zachránili, ale bude aj plne funkčný,“ informoval v stredu ráno lekár zvolenského mužstva Jozef Breznický. Pre Miroslava Habšudu sa utorkovým zranením predčasne skončila sezóny 2015/2016. Zvolen vedie v semifinálovej sérii play-off nad Nitrou 3:2 na zápasy a vo štvrtok ho čaká domáci duel.

Semifinálová séria Zvolen – Nitra:

1. zápas: Nitra začala semifinále víťazne, Zvolen skóroval iba raz

2. zápas: Zvolen vyrovnal stav série, v Nitre zvíťazil po predĺžení

3. zápas: Nitra sa po vysokom triumfe vo Zvolene ujala vedenia v sérii

4. zápas: Zvolen vyrovnal stav série s Nitrou, stačil mu jediný gól

5. zápas: Zvolen zvíťazil v Nitre, na domácom ľade bude mať mečbal

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

6. apríla 2016

Odporúčané články