Grécko zrušilo povinnú karanténu pre cestujúcich z EÚ, hoci stále rastie počet nakazených

461099_virus_outbreak_greece_46754 5f201e59d7814a89bf8919faad5e5470 676x451.jpg

19.4.2021 (Webnoviny.sk) – Grécko v pondelok zrušilo povinnú karanténu pre cestujúcich z väčšiny európskych štátov a ďalších krajín. Vláda v Aténach chce na budúci mesiac napriek zložitej pandemickej situácii otvoriť turistickú sezónu. Povinnosť absolvovania sedemdňovej karantény odpadá cestujúcim leteckou dopravou zo všetkých členských štátov Európskej únie, USA, Veľkej Británie, Spojených arabských emirátov, Srbska a Izraela.

Podmienkou je predložiť vakcinačný certifikát alebo negatívny PCR test starý najviac 72 hodín. Oznámil to grécky úrad pre civilné letectvo. Medzi európskymi štátmi, ktoré nie sú členmi EÚ, sú od karantény oslobodené aj Island, Lichtenštajnsko, Nórsko a Švajčiarsko.

Viac o téme: Koronavírus

Hovorkyňa gréckej vlády Aristotelia Peloniová označila nové pravidlá za „pilotné opatrenie“ v čase, keď Grécko otvára ďalšie časti svojej ekonomiky. Upozornila, že na zahraničných turistov sa budú vzťahovať vnútroštátne cestovné obmedzenia.

Po rozsiahlych obmedzeniach zavedených začiatkom novembra v Grécku stále platí čiastočný lockdown. Krajina bojuje s rastúcim počtom infekcií v mestských oblastiach, v dôsledku čoho jednotky intenzívnej starostlivosti fungujú na hraniciach svojich možností.

Viac k témam: cestovanie, COVID-19, karanténa, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Grécko zrušilo povinnú karanténu pre cestujúcich z EÚ, hoci stále rastie počet nakazených © SITA Všetky práva vyhradené.

19. apríla 2021

Odporúčané články