Global Finance: najlepšia banka na Slovensku je VÚB

BRATISLAVA 29. marca (WBN/PR) – 23. ročník prestížnej súťaže magazínu Global Finance bol pre VÚB opäť úspešný. Stala sa najlepšou bankou na Slovensku.

Rešpektovaný ekonomický časopis Global Finance pravidelne predstavuje špičku medzi bankami a poskytovateľmi finančných služieb už od roku 1992. Pred niekoľkými dňami zverejnil najnovších lídrov na rozvíjajúcich sa trhoch strednej a východnej Európy, Afriky, Ázie – Pacifiku, Blízkeho Východu a Latinskej Ameriky.

Slovenská jednotka
Po rokoch 2012, 2014 a 2015, kedy prestížny magazín VÚB vyhodnotil ako najbezpečnejšiu banku na Slovensku, získala titul najlepšej banky v krajine. „Cieľom nášho hodnotenia je oceniť banky, ktoré dokázali adekvátne osloviť svojich klientov službami či produktmi, pričom na trhu vyvíjajú maximálne úsilie napriek neistým podmienkam, s ktorými sa musia každodenne vyrovnávať,” uviedol Joseph D. Giarraputo, vydavateľ a šéfredaktor editoriálov Global Finance. Pri výbere tých najlepších rozhodovali kritériá ako rast aktív, ziskovosť, strategické vzťahy, zákaznícke centrá, cenotvorba či inovatívnosť v produktoch a službách.
Výnimočný titul si mimoriadne váži aj generálny riaditeľ VÚB banky Alexander Resch: „Vnímame to ako ocenenie našej práce a strategickej úlohy, ktorú zohrávame v ekonomike, čo sme dokázali pretaviť nielen do ďalšieho rastu banky a upevnenia našej pozície, ale najmä do kvality a rozšírenia ponuky služieb pre našich zákazníkov.“

Slávnostné odovzdávanie cien časopisu Global Finance „Najlepšie banky sveta v roku 2016” sa uskutoční na každoročnom zasadnutí Medzinárodného menového fondu a Svetovej banky vo Washingtone 8. októbra 2016.

VÚB
VÚB banka je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete. Je aktuálnou držiteľkou ocenenia Najlepšia banka na Slovensku od magazínov Global Finance a EMEA Finance ako aj ocenenia Banka s najlepšími službami privátneho bankovníctva na Slovensku od magazínu Euromoney. Svoje služby na Slovensku poskytuje prostredníctvom siete 196 retailových pobočiek, 26 firemných pobočiek a 11 hypotekárnych centier. Banka zároveň prevádzkuje aj jednu pobočku v Českej republike.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. marca 2016

Odporúčané články