Gillian Anderson ponúkli polovicu platu Davida Duchovneho

Predstaviteľke Dany Scullyovej zo seriálu Akty X trvalo tri roky, kým sa dostala na úroveň svojho kolegu.
BRATISLAVA 24. januára (WebNoviny.sk) – Americkej herečke Gillian Anderson ponúkli za účinkovanie v očakávanej novej sérii mysteriózneho seriálu Akty X (1993 – 2002) o polovicu nižší plat ako jej kolegovi Davidovi Duchovnemu. Štyridsaťsedemročná predstaviteľka agentky FBI Dany Scullyovej to priznala v rozhovore pre americký portál The Daily Beast. „Bolo to pre mňa šokujúce, vzhľadom na prácu, ktorú som urobila v minulosti, aby mi platili rovnako. Pracovala som za tým skutočne tvrdo a napokon sa k tomu dopracovala,” uviedla rodáčka z Chicaga.

Ako tiež povedala, od začiatku seriálu v roku 1993 jej trvalo tri roky dostať sa na úroveň 55-ročného Duchovneho, ktorý stvárňuje agenta FBI Foxa Muldera. „Dokonca aj počas rozhovorov v ostatných rokoch, ľudia mi hovorili: ‘Nedokážem tomu uveriť. Ako si sa cítila? Je to šialené’. Moja odpoveď vždy bola ‘To bolo vtedy’. A potom sa to stalo znovu. Ani neviem, čo mám na to povedať,” priznala. „Som prekvapená, že viac novinárov o tom nehovorí, pretože je to pravda. Najmä teraz, keď ženy hovoria o realite rozdielných platov v tomto biznise, si myslím, že je dôležité, aby ľudia o tom počuli,” vyjadrila sa.

Nové časti seriálu Akty X sa na obrazovky televízie Fox dostanú dnes, pričom druhú epizódu uvedú hneď na ďalší deň. Tvorcom a výkonným producentom projektu je Chris Carter, ktorý stál aj za pôvodným seriálom.

Gillian Anderson je známa najmä vďaka účinkovaniu v seriáli Akty X, za čo získala Zlatý glóbus aj Primetime Emmy. Okrem toho sa ako Dana Scullyová predstavila v snímkach Akty X – Film (1998) a Akty X: Chcem uveriť (2008). Objavila sa aj vo filmoch Podoby lásky (1998), Posledný škótsky kráľ (2006), Ako sa zbaviť priateľov a zostať úplne sám (2008), Johnny English sa vracia (2011) a v seriáli Hannibal (2013 – 2015).

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.thedailybeast.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

24. januára 2016

Odporúčané články