Garaničev má zlato aj v šprinte, Hasilla obsadil 23. priečku

Ruský reprezentant zvíťazil na európskom šampionáte v biatlone časom 23:40,3 min s jednou chybou na strelnici.ŤUMEŇ 25. februára (WebNoviny.sk) – Ruský reprezentant Jevgenij Garaničev pridal na majstrovstvách Európy v biatlone v domácom Ťumeni po zlate zo stredajšej miešanej štafety aj triumf vo štvrtkových rýchlostných pretekoch na 10 km. Dvadsaťosemročný bronzový medailista zo ZOH 2014 v Soči zvíťazil časom 23:40,3 min s jednou chybou na strelnici. Na druhom mieste zaostal o 5,2 sekundy so sklopenými všetkými terčíkmi Nór Henrik L’Abée-Lund, tretieho v cieli klasifikovali iného Rusa Antona Babikova s odstupom 9,7 sekundy a tiež s bezchybnou streľbou.

Z kvarteta slovenských reprezentantov si najlepšie počínal Tomáš Hasilla na 23. priečke. Síce sa na strelnici ani raz nepomýlil, na najlepších nestačil bežecky a v cieli mal manko takmer jeden a pol minúty. O niečo horšie dopadol Matej Kazár na 28. pozícii s dvoma streleckými chybami. Martin Otčenáš obsadil 41. miesto a Michal Šíma 53. stupienok. Štartovalo dovedna 77 biatlonistov.

„Som na seba nahnevaný aj nie. Na strelnici všetko pekne padlo. V stredu som bol trocha zneistený, prečo som urobil toľko chýb – najmä na ´ležke´. Som teda rád, že dnes všetko vyšlo, ako malo. Tréner vravel, že rany boli pekné. Bežecký výkon však bol zlý, hrôza… Štve ma to. Ak by som bol rýchlejší len o pár sekúnd, tak by z toho bol lepší výsledok, ktorý je dôležitý aj pre ďalšie preteky. Je biedne byť s nulou mimo Top 20. Očakávam, že sa to v sobotu zlepší, na trati to už nemôže byť horšie. Verím v posun, ak sa mi naďalej bude dariť na strelnici. Zároveň dúfam, že sa v nedeľu na najlepších nebudem iba pozerať,“ povedal Hasilla podľa Biatlon-Info.sk.

ME v biatlone – Ťumeň (Rus.) – štvrtok:

Rýchlostné preteky mužov na 10 km: 1. Jevgenij Garaničev (Rus.) 23:40,3 min (1), 2. Henrik L’Abée-Lund (Nór.) +5,2 s (0), 3. Anton Babikov (Rus.) +9,7 (0), 4. Florian Graf (Nem.) +19,6 (0), 5. Vladimir Iliev (Bul.) +31,7 (1), 6. Matthias Bischl (Nem.) +37,9 (0),… 23. Tomáš Hasilla +1:28,9 (0), 28. Matej Kazár +1:35,9 (2), 41. Martin Otčenáš +2:00,8 (3), 53. Michal Šíma (všetci SR) +2:34,4 (2)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.